|
2593
Single-Core Score |
4991
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | Maringlen |
| Upload Date | Sat, 20 Jan 2018 17:52:20 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 7 Professional (64-bit) |
| Model | LENOVO 80TL |
| Motherboard | LENOVO Lenovo V110-15ISK |
| Memory | 3.44 GB DDR4 SDRAM 1064MHz |
| Northbridge | Intel Skylake-U 09 |
| Southbridge | Intel Skylake-Y PCH 21 |
| BIOS | LENOVO 1KCN28WW |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-6006U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 78 Stepping 3 |
| Base Frequency | 1.99 GHz |
| Maximum Frequency | 1.99 GHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Skylake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 2593 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2395 | |
| Integer Score | 2587 | |
| Floating Point Score | 2419 | |
| Memory Score | 2917 | |
|
AES
|
2395
1.80 GB/sec |
|
|
LZMA
|
2372
3.71 MB/sec |
|
|
JPEG
|
2366
19.0 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
2463
34.2 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2378
2.44 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
2624
1.78 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2601
72.1 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2402
10.9 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
2734
2.48 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2414
75.5 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2530
67.2 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
4026
276.8 functions/sec |
|
|
Camera
|
2481
6.88 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2431
51.4 Gflops |
|
|
SFFT
|
2449
6.11 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
2338
1.75 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2390
349.1 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2344
6863.7 FPS |
|
|
HDR
|
2514
9.11 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2489
43.6 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2471
21.1 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
2358
689.0 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2372
6.57 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5070
85.4 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2066
11.0 GB/sec |
| Multi-Core Score | 4991 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5265 | |
| Integer Score | 5730 | |
| Floating Point Score | 5297 | |
| Memory Score | 2804 | |
|
AES
|
5265
3.97 GB/sec |
|
|
LZMA
|
5607
8.76 MB/sec |
|
|
JPEG
|
5757
46.3 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
5489
76.1 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
4955
5.09 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
5730
3.88 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
5693
157.8 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4862
22.1 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5453
4.94 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
5438
169.9 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5275
140.2 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
9896
680.4 functions/sec |
|
|
Camera
|
5817
16.1 images/sec |
|
|
SGEMM
|
4314
91.2 Gflops |
|
|
SFFT
|
5087
12.7 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
5375
4.01 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5358
782.5 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6317
18493.1 FPS |
|
|
HDR
|
6163
22.3 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
5245
91.9 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4669
39.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
5449
1.59 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2299
6.37 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4731
91.5 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2028
10.8 GB/sec |