|
3174
Single-Core Score |
6213
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | ionee |
| Upload Date | Sat, 20 Jan 2018 15:22:15 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise N (64-bit) |
| Model | LENOVO 20266 |
| Motherboard | LENOVO Yoga2 |
| Memory | 7.92 GB DDR3 SDRAM 798MHz |
| Northbridge | Intel Haswell-ULT 09 |
| Southbridge | Intel H8x/P8x C1 |
| BIOS | LENOVO 76CN31WW |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-4500U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 69 Stepping 1 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Maximum Frequency | 2.99 GHz |
| Package | Socket 1168 BGA |
| Codename | Haswell ULT |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 3174 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2868 | |
| Integer Score | 3080 | |
| Floating Point Score | 2760 | |
| Memory Score | 4081 | |
|
AES
|
2868
2.16 GB/sec |
|
|
LZMA
|
2716
4.24 MB/sec |
|
|
JPEG
|
2835
22.8 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3250
45.1 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2789
2.87 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3108
2.10 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2612
72.4 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2802
12.7 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
3635
3.29 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2952
92.3 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2841
75.5 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
4653
320.0 functions/sec |
|
|
Camera
|
3247
9.01 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2572
54.4 Gflops |
|
|
SFFT
|
2548
6.35 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
2823
2.11 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2472
361.1 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3140
9193.9 FPS |
|
|
HDR
|
3379
12.3 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2642
46.3 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2851
24.4 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
2547
744.1 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3438
9.53 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5764
75.1 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3430
18.3 GB/sec |
| Multi-Core Score | 6213 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5862 | |
| Integer Score | 7078 | |
| Floating Point Score | 6295 | |
| Memory Score | 4231 | |
|
AES
|
5862
4.41 GB/sec |
|
|
LZMA
|
7414
11.6 MB/sec |
|
|
JPEG
|
7703
62.0 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
7179
99.6 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
5766
5.93 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
7964
5.39 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
6470
179.4 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
5687
25.8 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
6788
6.15 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
6218
194.3 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6388
169.7 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
11357
780.9 functions/sec |
|
|
Camera
|
7454
20.7 images/sec |
|
|
SGEMM
|
4620
97.7 Gflops |
|
|
SFFT
|
6330
15.8 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
5872
4.39 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6048
883.2 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7635
22350.8 FPS |
|
|
HDR
|
7942
28.8 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
5881
103.0 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6488
55.5 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
6464
1.89 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4385
12.1 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5633
76.9 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3068
16.4 GB/sec |