|
3257
Single-Core Score |
6084
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | geckods |
| Upload Date | Sat, 20 Jan 2018 08:11:48 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 2349SST |
| Motherboard | LENOVO 2349SST |
| Memory | 12.00 GB DDR3 SDRAM 799MHz |
| Northbridge | Intel Ivy Bridge 09 |
| Southbridge | Intel QM77 04 |
| BIOS | LENOVO G1ET93WW (2.53 ) |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-3320M |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 58 Stepping 9 |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Maximum Frequency | 3.29 GHz |
| Package | Socket 988B rPGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 3257 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2580 | |
| Integer Score | 3353 | |
| Floating Point Score | 3030 | |
| Memory Score | 3548 | |
|
AES
|
2580
1.94 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3586
5.60 MB/sec |
|
|
JPEG
|
3434
27.6 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3284
45.6 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2433
2.50 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3367
2.28 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3042
84.3 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2958
13.4 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
3890
3.53 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3163
98.8 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3226
85.7 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
4868
334.7 functions/sec |
|
|
Camera
|
3516
9.75 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1930
40.8 Gflops |
|
|
SFFT
|
3304
8.24 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
3032
2.26 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2824
412.4 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3318
9714.1 FPS |
|
|
HDR
|
3704
13.4 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
3237
56.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3175
27.2 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
3128
913.6 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3320
9.20 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5594
77.4 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2405
12.8 GB/sec |
| Multi-Core Score | 6084 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5796 | |
| Integer Score | 7104 | |
| Floating Point Score | 6236 | |
| Memory Score | 3630 | |
|
AES
|
5796
4.36 GB/sec |
|
|
LZMA
|
7780
12.2 MB/sec |
|
|
JPEG
|
8256
66.4 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
7189
99.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
5739
5.90 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
7314
4.95 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
6652
184.4 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
6356
28.9 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5779
5.24 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
6472
202.2 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6152
163.5 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
10941
752.3 functions/sec |
|
|
Camera
|
8021
22.2 images/sec |
|
|
SGEMM
|
3210
67.9 Gflops |
|
|
SFFT
|
6231
15.5 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
6527
4.87 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6165
900.2 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7960
23302.4 FPS |
|
|
HDR
|
8672
31.4 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
6124
107.3 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6238
53.4 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
6728
1.97 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3480
9.64 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5765
75.1 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2386
12.7 GB/sec |