|
2276
Single-Core Score |
5125
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | Noodlz |
| Upload Date | Sat, 20 Jan 2018 05:09:59 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Enterprise Insider Preview (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. To be filled by O.E.M. |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. F2A55M-DS2 |
| Memory | 4.00 GB DDR3 SDRAM 666MHz |
| Northbridge | AMD K15 IMC 00 |
| Southbridge | AMD A55 FCH 2.4 |
| BIOS | American Megatrends Inc. F7c |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD A8-5500 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 21 Model 16 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.19 GHz |
| Maximum Frequency | 3.69 GHz |
| Package | Socket FM2 (904) |
| Codename | Trinity |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 16.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| Single-Core Score | 2276 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2707 | |
| Integer Score | 2585 | |
| Floating Point Score | 1798 | |
| Memory Score | 2190 | |
|
AES
|
2707
2.04 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3105
4.85 MB/sec |
|
|
JPEG
|
2771
22.3 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
2273
31.5 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2174
2.23 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
2587
1.75 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2309
64.0 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2556
11.6 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
3056
2.77 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2208
69.0 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1994
53.0 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
3817
262.5 functions/sec |
|
|
Camera
|
2673
7.41 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1163
24.6 Gflops |
|
|
SFFT
|
747
1.86 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
1574
1.18 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2057
300.5 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2238
6551.6 FPS |
|
|
HDR
|
3132
11.4 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2288
40.1 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2263
19.4 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
1929
563.5 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
1476
4.09 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5383
80.4 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1322
7.06 GB/sec |
| Multi-Core Score | 5125 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3217 | |
| Integer Score | 6776 | |
| Floating Point Score | 4989 | |
| Memory Score | 2089 | |
|
AES
|
3217
2.42 GB/sec |
|
|
LZMA
|
9059
14.2 MB/sec |
|
|
JPEG
|
8706
70.1 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
6114
84.8 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
6148
6.32 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
5221
3.53 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
6192
171.7 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
5903
26.8 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5686
5.15 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
7023
219.4 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4717
125.3 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
10981
755.0 functions/sec |
|
|
Camera
|
8019
22.2 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2189
46.3 Gflops |
|
|
SFFT
|
2519
6.28 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
5474
4.09 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5829
851.3 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7318
21423.2 FPS |
|
|
HDR
|
7972
28.9 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
5830
102.1 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4571
39.1 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
7011
2.05 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
1468
4.07 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5229
82.8 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1188
6.35 GB/sec |