|
4451
Single-Core Score |
12838
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | dawnx86 |
| Upload Date | Sat, 20 Jan 2018 02:36:49 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock H81M-HDS |
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 800MHz |
| Northbridge | Intel Haswell 06 |
| Southbridge | Intel H81 C2 |
| BIOS | American Megatrends Inc. P2.10 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-4690K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 60 Stepping 3 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 3.90 GHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 4451 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4205 | |
| Integer Score | 4682 | |
| Floating Point Score | 4268 | |
| Memory Score | 4265 | |
|
AES
|
4205
3.17 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4622
7.22 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4522
36.4 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4435
61.5 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
4252
4.37 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4398
2.98 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
4578
126.9 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4343
19.7 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5181
4.69 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4257
133.0 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4457
118.4 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
7105
488.6 functions/sec |
|
|
Camera
|
4618
12.8 images/sec |
|
|
SGEMM
|
3969
83.9 Gflops |
|
|
SFFT
|
4498
11.2 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
3933
2.94 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3932
574.2 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4393
12862.2 FPS |
|
|
HDR
|
4652
16.9 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4180
73.2 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4779
40.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4172
1.22 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3959
11.0 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6611
65.5 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2966
15.8 GB/sec |
| Multi-Core Score | 12838 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 10272 | |
| Integer Score | 15629 | |
| Floating Point Score | 14425 | |
| Memory Score | 4818 | |
|
AES
|
10272
7.74 GB/sec |
|
|
LZMA
|
15520
24.2 MB/sec |
|
|
JPEG
|
16560
133.2 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
14222
197.2 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
15624
16.1 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
10937
7.40 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
16727
463.7 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
15267
69.3 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
17741
16.1 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
14396
449.8 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12347
328.0 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
25114
1.73 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
16824
46.7 images/sec |
|
|
SGEMM
|
11634
245.9 Gflops |
|
|
SFFT
|
16921
42.2 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
14840
11.1 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13584
1.98 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16431
48100.3 FPS |
|
|
HDR
|
15589
56.5 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
14900
261.0 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
11418
97.7 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
15642
4.57 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4964
13.8 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6408
67.6 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3516
18.8 GB/sec |