|
3166
Single-Core Score |
5958
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | temppjssq |
| Upload Date | Sun, 10 Dec 2017 09:55:04 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 8 (64-bit) |
| Model | LENOVO 11412WC |
| Motherboard | LENOVO 11412WC |
| Memory | 6.00 GB DDR3 SDRAM 666MHz |
| Northbridge | Intel Sandy Bridge 09 |
| Southbridge | Intel HM65 B2 |
| BIOS | LENOVO 8HET44WW(1.26) |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-2540M |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 42 Stepping 7 |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 3.29 GHz |
| Package | Socket 988B rPGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 3166 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2658 | |
| Integer Score | 3250 | |
| Floating Point Score | 2755 | |
| Memory Score | 3721 | |
|
AES
|
2658
2.00 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3430
5.36 MB/sec |
|
|
JPEG
|
3356
27.0 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3088
42.8 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2386
2.45 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3363
2.28 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2971
82.4 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2941
13.4 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
3772
3.42 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3007
94.0 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3171
84.2 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
4637
318.8 functions/sec |
|
|
Camera
|
3353
9.30 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1664
35.2 Gflops |
|
|
SFFT
|
2908
7.25 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
2543
1.90 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2553
372.9 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3045
8916.3 FPS |
|
|
HDR
|
3409
12.4 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
3056
53.5 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3015
25.8 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
3045
889.5 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2949
8.17 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6392
67.7 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2734
14.6 GB/sec |
| Multi-Core Score | 5958 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5644 | |
| Integer Score | 7060 | |
| Floating Point Score | 5749 | |
| Memory Score | 3870 | |
|
AES
|
5644
4.25 GB/sec |
|
|
LZMA
|
7691
12.0 MB/sec |
|
|
JPEG
|
8197
66.0 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
6929
96.1 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
5548
5.70 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
7981
5.40 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
6583
182.5 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
6234
28.3 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5419
4.91 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
6480
202.5 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6709
178.3 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
10625
730.6 functions/sec |
|
|
Camera
|
7725
21.4 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2834
59.9 Gflops |
|
|
SFFT
|
5984
14.9 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
5239
3.91 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5561
812.1 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7509
21983.8 FPS |
|
|
HDR
|
8164
29.6 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
5956
104.3 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5951
50.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
6392
1.87 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3241
8.98 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5968
72.5 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2997
16.0 GB/sec |