|
2083
Single-Core Score |
3448
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | eXclusiveOR |
| Upload Date | Sat, 09 Dec 2017 15:25:43 +0000 |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO HuronRiver Platform |
| Motherboard | LENOVO Emerald Lake |
| Memory | 6.00 GB DDR3 SDRAM 666MHz |
| Northbridge | Intel Sandy Bridge 09 |
| Southbridge | Intel HM65 05 |
| BIOS | LENOVO 42CN45WW |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Pentium B950 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 42 Stepping 7 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Maximum Frequency | 2.10 GHz |
| Package | Socket 988B rPGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 256 KB x 1 |
| L3 Cache | 2.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 2083 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 98 | |
| Integer Score | 2109 | |
| Floating Point Score | 1649 | |
| Memory Score | 3172 | |
|
AES
|
98
75.9 MB/sec |
|
|
LZMA
|
2171
3.39 MB/sec |
|
|
JPEG
|
2146
17.3 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
2066
28.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
1535
1.58 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
2389
1.62 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
1915
53.1 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
1892
8.59 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
2320
2.10 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
1963
61.4 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2073
55.1 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
2990
205.6 functions/sec |
|
|
Camera
|
2156
5.98 images/sec |
|
|
SGEMM
|
657
13.9 Gflops |
|
|
SFFT
|
1524
3.80 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
1640
1.22 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1641
239.7 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1976
5784.6 FPS |
|
|
HDR
|
2210
8.01 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1987
34.8 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1952
16.7 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
1983
579.3 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2570
7.12 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5557
77.9 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2235
11.9 GB/sec |
| Multi-Core Score | 3448 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 193 | |
| Integer Score | 3918 | |
| Floating Point Score | 3161 | |
| Memory Score | 3637 | |
|
AES
|
193
148.8 MB/sec |
|
|
LZMA
|
3968
6.20 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4246
34.2 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3920
54.4 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3003
3.09 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4275
2.89 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3726
103.3 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3592
16.3 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
3629
3.29 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3679
115.0 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3680
97.8 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
5726
393.7 functions/sec |
|
|
Camera
|
4105
11.4 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1265
26.7 Gflops |
|
|
SFFT
|
2945
7.34 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
3248
2.43 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3118
455.3 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3907
11439.5 FPS |
|
|
HDR
|
4342
15.7 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
3865
67.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3362
28.8 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
3793
1.11 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3113
8.63 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5408
80.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2858
15.3 GB/sec |