|
2494
Single-Core Score |
4155
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | Reksi |
| Upload Date | Thu, 07 Dec 2017 06:45:46 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 7 Ultimate (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. UX32VD |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. UX32VD |
| Memory | 5.89 GB DDR3 SDRAM 799MHz |
| Northbridge | Intel Ivy Bridge 09 |
| Southbridge | Intel HM76 04 |
| BIOS | American Megatrends Inc. UX32VD.212 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-3317U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 58 Stepping 9 |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Maximum Frequency | 2.60 GHz |
| Package | Socket 1023 FCBGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 2494 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2080 | |
| Integer Score | 2385 | |
| Floating Point Score | 2087 | |
| Memory Score | 3455 | |
|
AES
|
2080
1.57 GB/sec |
|
|
LZMA
|
2010
3.14 MB/sec |
|
|
JPEG
|
2051
16.5 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
2083
28.9 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
1681
1.73 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
2749
1.86 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2252
62.5 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2214
10.1 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
2701
2.45 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2269
70.9 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2586
68.7 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
3943
271.1 functions/sec |
|
|
Camera
|
2740
7.60 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1246
26.3 Gflops |
|
|
SFFT
|
2272
5.66 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
2201
1.64 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1920
280.4 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2222
6507.0 FPS |
|
|
HDR
|
2639
9.57 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2350
41.2 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2296
19.6 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
1992
582.1 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3065
8.49 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5611
77.2 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2399
12.8 GB/sec |
| Multi-Core Score | 4155 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3603 | |
| Integer Score | 4569 | |
| Floating Point Score | 3973 | |
| Memory Score | 3635 | |
|
AES
|
3603
2.71 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4209
6.57 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4435
35.7 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4162
57.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3214
3.30 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
5182
3.51 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3729
103.4 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3549
16.1 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
4183
3.79 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4329
135.3 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5059
134.4 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
8462
581.9 functions/sec |
|
|
Camera
|
6247
17.3 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2461
52.0 Gflops |
|
|
SFFT
|
4257
10.6 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
3788
2.83 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3740
546.1 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4516
13221.3 FPS |
|
|
HDR
|
5644
20.5 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4033
70.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4119
35.2 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
3933
1.15 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3345
9.27 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5483
79.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2620
14.0 GB/sec |