|
4998
Single-Core Score |
8553
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | eXclusiveOR |
| Upload Date | Tue, 05 Dec 2017 19:49:00 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock Z170M Pro4S |
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1274MHz |
| Northbridge | Intel Skylake 07 |
| Southbridge | Intel Z170 31 |
| BIOS | American Megatrends Inc. P7.20 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Pentium G4400 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 94 Stepping 3 |
| Base Frequency | 3.18 GHz |
| Maximum Frequency | 3.18 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 256 KB x 1 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 4998 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5157 | |
| Integer Score | 5313 | |
| Floating Point Score | 3972 | |
| Memory Score | 5788 | |
|
AES
|
5157
3.88 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4852
7.58 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4987
40.1 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
5062
70.2 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
4961
5.10 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
5105
3.45 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
5285
146.5 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4950
22.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5916
5.36 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
5101
159.4 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5061
134.5 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
7920
544.6 functions/sec |
|
|
Camera
|
5158
14.3 images/sec |
|
|
SGEMM
|
883
18.7 Gflops |
|
|
SFFT
|
4324
10.8 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4947
3.70 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5086
742.7 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4701
13762.1 FPS |
|
|
HDR
|
5287
19.2 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4263
74.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4842
41.4 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4997
1.46 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
5543
15.4 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
7282
59.5 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4806
25.7 GB/sec |
| Multi-Core Score | 8553 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 10040 | |
| Integer Score | 10061 | |
| Floating Point Score | 7630 | |
| Memory Score | 6172 | |
|
AES
|
10040
7.56 GB/sec |
|
|
LZMA
|
8687
13.6 MB/sec |
|
|
JPEG
|
9911
79.7 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
9833
136.4 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
9508
9.77 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
8988
6.08 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
10304
285.7 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
9660
43.9 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
10818
9.80 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
9737
304.2 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9239
245.5 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
15062
1.04 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
10197
28.3 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1744
36.9 Gflops |
|
|
SFFT
|
8750
21.8 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
9898
7.39 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9146
1.34 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9413
27557.2 FPS |
|
|
HDR
|
10281
37.3 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
8448
148.0 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7835
67.0 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
9910
2.89 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
6294
17.4 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
7220
60.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
5176
27.6 GB/sec |