|
3319
Single-Core Score |
9090
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.1.1 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | hoopesrr |
| Upload Date | Tue, 05 Dec 2017 06:06:35 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. To be filled by O.E.M. |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z77P-D3 |
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 799MHz |
| Northbridge | Intel Sandy Bridge 09 |
| Southbridge | Intel Z77 04 |
| BIOS | American Megatrends Inc. F6 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-2500K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 42 Stepping 7 |
| Base Frequency | 3.29 GHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 3319 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2967 | |
| Integer Score | 3592 | |
| Floating Point Score | 3097 | |
| Memory Score | 3127 | |
|
AES
|
2967
2.23 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3899
6.09 MB/sec |
|
|
JPEG
|
3595
28.9 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3480
48.3 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2577
2.65 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3747
2.54 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3189
88.4 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3284
14.9 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
4126
3.74 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3305
103.3 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3511
93.3 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
5304
364.7 functions/sec |
|
|
Camera
|
3690
10.2 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1834
38.8 Gflops |
|
|
SFFT
|
3303
8.24 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
2779
2.08 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2830
413.4 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3360
9836.3 FPS |
|
|
HDR
|
3694
13.4 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
3262
57.2 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4043
34.6 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
3361
981.8 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2248
6.23 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
7169
60.4 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1899
10.1 GB/sec |
| Multi-Core Score | 9090 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4976 | |
| Integer Score | 11513 | |
| Floating Point Score | 10114 | |
| Memory Score | 3134 | |
|
AES
|
4976
3.75 GB/sec |
|
|
LZMA
|
13113
20.5 MB/sec |
|
|
JPEG
|
13220
106.4 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
10073
139.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
9242
9.50 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
8168
5.53 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
11450
317.4 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
11505
52.2 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
13919
12.6 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
11164
348.8 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8289
220.2 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
18561
1.28 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
13065
36.2 images/sec |
|
|
SGEMM
|
5872
124.1 Gflops |
|
|
SFFT
|
11129
27.7 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
10293
7.69 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9769
1.43 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12317
36057.8 FPS |
|
|
HDR
|
11518
41.8 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
11773
206.3 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8169
69.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
12355
3.61 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2244
6.22 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6941
62.4 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1978
10.6 GB/sec |