|
3728
Single-Core Score |
7391
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | kpyang |
| Upload Date | Mon, 04 Dec 2017 09:34:40 +0000 |
| Views | 21 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 (64-bit) |
| Model | HUAWEI HUAWEI MateBook X |
| Motherboard | HUAWEI HUAWEI MateBook X |
| Memory | 7.84 GB DDR3 SDRAM 532MHz |
| Northbridge | Intel Kaby Lake 02 |
| Southbridge | Intel ID9D4E 21 |
| BIOS | HUAWEI 1.03 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-7200U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 9 |
| Base Frequency | 2.69 GHz |
| Maximum Frequency | 3.09 GHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 3728 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3660 | |
| Integer Score | 3764 | |
| Floating Point Score | 3644 | |
| Memory Score | 3793 | |
|
AES
|
3660
2.76 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3358
5.24 MB/sec |
|
|
JPEG
|
3645
29.3 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3645
50.6 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3269
3.36 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3308
2.24 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3813
105.7 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3596
16.3 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
4236
3.84 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3631
113.5 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3673
97.6 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
5658
389.1 functions/sec |
|
|
Camera
|
3827
10.6 images/sec |
|
|
SGEMM
|
3625
76.6 Gflops |
|
|
SFFT
|
3820
9.52 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
3602
2.69 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3653
533.5 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3603
10549.5 FPS |
|
|
HDR
|
3863
14.0 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
3742
65.6 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3351
28.7 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
3565
1.04 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3785
10.5 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
3851
112.4 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3744
20.0 GB/sec |
| Multi-Core Score | 7391 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8141 | |
| Integer Score | 8362 | |
| Floating Point Score | 8000 | |
| Memory Score | 4106 | |
|
AES
|
8141
6.13 GB/sec |
|
|
LZMA
|
7949
12.4 MB/sec |
|
|
JPEG
|
8893
71.6 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
8390
116.4 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
7323
7.53 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
8389
5.68 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
8261
229.0 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
7430
33.7 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
6817
6.18 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
8056
251.7 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7640
203.0 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
13811
949.6 functions/sec |
|
|
Camera
|
9030
25.0 images/sec |
|
|
SGEMM
|
6569
138.9 Gflops |
|
|
SFFT
|
8166
20.4 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
8096
6.05 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8170
1.19 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9703
28406.9 FPS |
|
|
HDR
|
9654
35.0 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
7999
140.1 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6256
53.5 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
8070
2.36 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4480
12.4 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
3668
118.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4214
22.5 GB/sec |