|
2290
Single-Core Score |
3374
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| Upload Date | Sun, 03 Dec 2017 10:16:09 +0000 |
| Views | 167 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Acer Aspire E5-523 |
| Motherboard | Acer Wasp_SR |
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM -1MHz |
| Northbridge | AMD K15 IMC 00 |
| Southbridge | AMD Carrizo FCH 11 |
| BIOS | Insyde Corp. V1.09 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD A9-9410 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 21 Model 112 Stepping 0 |
| Base Frequency | 1.75 GHz |
| Maximum Frequency | 3.49 GHz |
| Package | Socket FP4 (968) |
| Codename | Stoney Ridge |
| L1 Instruction Cache | 96.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 2290 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2763 | |
| Integer Score | 2482 | |
| Floating Point Score | 2105 | |
| Memory Score | 2018 | |
|
AES
|
2763
2.08 GB/sec |
|
|
LZMA
|
2475
3.87 MB/sec |
|
|
JPEG
|
2957
23.8 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
2432
33.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2314
2.38 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
2211
1.50 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2521
69.9 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2649
12.0 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
1655
1.50 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2460
76.9 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2057
54.7 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
3584
246.4 functions/sec |
|
|
Camera
|
3001
8.32 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1803
38.1 Gflops |
|
|
SFFT
|
1271
3.17 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
2223
1.66 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2214
323.3 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2559
7491.9 FPS |
|
|
HDR
|
3170
11.5 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2608
45.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1517
13.0 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
2245
655.9 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
1612
4.47 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
3500
123.7 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1457
7.78 GB/sec |
| Multi-Core Score | 3374 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3188 | |
| Integer Score | 3903 | |
| Floating Point Score | 3419 | |
| Memory Score | 2161 | |
|
AES
|
3188
2.40 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3698
5.78 MB/sec |
|
|
JPEG
|
5519
44.4 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4235
58.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3524
3.62 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3227
2.18 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3993
110.7 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4298
19.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
1749
1.59 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4582
143.2 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3315
88.1 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
5272
362.5 functions/sec |
|
|
Camera
|
5297
14.7 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1847
39.0 Gflops |
|
|
SFFT
|
2210
5.51 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
3887
2.90 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4035
589.3 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4458
13052.8 FPS |
|
|
HDR
|
5537
20.1 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
3931
68.9 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2365
20.2 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4349
1.27 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
1855
5.14 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
3436
126.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1584
8.46 GB/sec |