|
1239
Single-Core Score |
2069
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.0 Tryout for Windows x86 (32-bit) | |
| User | imodfrenzy |
| Upload Date | Sat, 02 Dec 2017 14:11:52 +0000 |
| Views | 62 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 7 Professional (32-bit) |
| Model | LENOVO 7665VVC |
| Motherboard | LENOVO 7665VVC |
| Memory | 3.00 GB DDR2 SDRAM 267MHz |
| Northbridge | Intel PM965 C0 |
| Southbridge | Intel 82801HBM (ICH8-M) B1 |
| BIOS | LENOVO 7LETC7WW (2.27 ) |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core 2 Duo P9500 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 23 Stepping 6 |
| Base Frequency | 1.90 GHz |
| Maximum Frequency | 1.90 GHz |
| Package | Socket P (478) |
| Codename | Penryn |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 1239 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 67 | |
| Integer Score | 1510 | |
| Floating Point Score | 1009 | |
| Memory Score | 1268 | |
|
AES
|
67
52.0 MB/sec |
|
|
LZMA
|
1879
2.93 MB/sec |
|
|
JPEG
|
1626
13.1 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
1138
15.8 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
1186
1.22 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
2088
1.41 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
1286
35.7 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
1261
5.73 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
1716
1.56 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
1301
40.7 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1333
35.4 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
2327
160.0 functions/sec |
|
|
Camera
|
1463
4.06 images/sec |
|
|
SGEMM
|
461
9.75 Gflops |
|
|
SFFT
|
606
1.51 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
943
704.4 Kpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
872
127.5 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1459
4272.4 FPS |
|
|
HDR
|
1557
5.65 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
759
13.3 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1997
17.1 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
1376
402.0 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
776
2.15 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
3698
117.1 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
712
3.81 GB/sec |
| Multi-Core Score | 2069 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 129 | |
| Integer Score | 2780 | |
| Floating Point Score | 1880 | |
| Memory Score | 1241 | |
|
AES
|
129
99.6 MB/sec |
|
|
LZMA
|
3491
5.45 MB/sec |
|
|
JPEG
|
3134
25.2 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
2024
28.1 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2267
2.33 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3358
2.27 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2450
67.9 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2290
10.4 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
3212
2.91 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2533
79.2 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2244
59.6 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
4439
305.2 functions/sec |
|
|
Camera
|
2781
7.71 images/sec |
|
|
SGEMM
|
887
18.8 Gflops |
|
|
SFFT
|
1211
3.02 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
1765
1.32 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1674
244.6 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2818
8250.7 FPS |
|
|
HDR
|
2805
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1475
25.8 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2920
25.0 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
2720
794.5 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
758
2.10 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
3618
119.6 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
698
3.73 GB/sec |