|
2467
Single-Core Score |
8138
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | pep_one |
| Upload Date | Sat, 02 Dec 2017 13:22:14 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 7 Ultimate (64-bit) |
| Model | Acer Aspire M7720 |
| Motherboard | Acer FX58M |
| Memory | 12.00 GB DDR3 SDRAM 532MHz |
| Northbridge | Intel X58 12 |
| Southbridge | Intel 82801JR (ICH10R) 00 |
| BIOS | AMI R01-A4 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon W3565 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 26 Stepping 5 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 3.46 GHz |
| Package | Socket 1366 LGA |
| Codename | Bloomfield |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 2467 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 119 | |
| Integer Score | 2486 | |
| Floating Point Score | 2213 | |
| Memory Score | 3391 | |
|
AES
|
119
92.5 MB/sec |
|
|
LZMA
|
3406
5.32 MB/sec |
|
|
JPEG
|
2471
19.9 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
2071
28.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
1782
1.83 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
2908
1.97 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2063
57.2 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2242
10.2 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
2541
2.30 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2383
74.5 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2405
63.9 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
3560
244.8 functions/sec |
|
|
Camera
|
2579
7.15 images/sec |
|
|
SGEMM
|
689
14.6 Gflops |
|
|
SFFT
|
1638
4.09 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
2076
1.55 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2150
314.1 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2728
7988.4 FPS |
|
|
HDR
|
3341
12.1 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2786
48.8 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3543
30.3 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
2819
823.6 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2722
7.54 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6150
70.4 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2330
12.4 GB/sec |
| Multi-Core Score | 8138 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 524 | |
| Integer Score | 11122 | |
| Floating Point Score | 7616 | |
| Memory Score | 4110 | |
|
AES
|
524
404.6 MB/sec |
|
|
LZMA
|
14562
22.7 MB/sec |
|
|
JPEG
|
11978
96.4 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
10452
144.9 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
9290
9.55 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
11463
7.76 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
9408
260.8 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
10041
45.6 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
10164
9.21 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
10589
330.9 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9285
246.7 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
17644
1.21 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
11084
30.7 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2065
43.7 Gflops |
|
|
SFFT
|
7331
18.3 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
8269
6.18 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6953
1.02 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11109
32520.0 FPS |
|
|
HDR
|
11819
42.8 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
8317
145.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
9131
78.1 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
9937
2.90 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3423
9.48 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6075
71.3 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3339
17.8 GB/sec |