|
4648
Single-Core Score |
13983
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.1.1 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | AjrAlves2015 |
| Upload Date | Tue, 28 Nov 2017 22:29:36 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Insider Preview (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. P8Z77-V LX |
| Memory | 7.94 GB -1MHz |
| BIOS | American Megatrends Inc. 2501 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-2500K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 42 Stepping 7 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 4648 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3925 | |
| Integer Score | 4713 | |
| Floating Point Score | 4103 | |
| Memory Score | 5498 | |
|
AES
|
3925
2.96 GB/sec |
|
|
LZMA
|
5337
8.34 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4864
39.1 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4528
62.8 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3383
3.48 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
5080
3.44 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
4197
116.4 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4253
19.3 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5267
4.77 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4247
132.7 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4450
118.2 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
6967
479.0 functions/sec |
|
|
Camera
|
4808
13.3 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2438
51.5 Gflops |
|
|
SFFT
|
4337
10.8 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
3697
2.76 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3715
542.5 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4376
12810.2 FPS |
|
|
HDR
|
4823
17.5 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4378
76.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5481
46.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4484
1.31 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4638
12.9 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
8855
48.9 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4048
21.6 GB/sec |
| Multi-Core Score | 13983 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 12933 | |
| Integer Score | 17052 | |
| Floating Point Score | 14974 | |
| Memory Score | 5856 | |
|
AES
|
12933
9.74 GB/sec |
|
|
LZMA
|
18418
28.8 MB/sec |
|
|
JPEG
|
18895
152.0 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
15932
220.9 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
13085
13.4 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
14718
9.96 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
16331
452.8 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
15453
70.2 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
19522
17.7 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
15676
489.8 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
14959
397.4 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
26248
1.80 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
18667
51.8 images/sec |
|
|
SGEMM
|
8714
184.2 Gflops |
|
|
SFFT
|
17355
43.3 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
14723
11.0 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13754
2.01 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
17510
51258.2 FPS |
|
|
HDR
|
18230
66.1 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
16722
292.9 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
13178
112.8 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
17580
5.13 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
5078
14.1 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
8058
53.7 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4910
26.2 GB/sec |