|
1372
Single-Core Score |
2838
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.0 for Android AArch64 | |
| Upload Date | Tue, 28 Nov 2017 15:48:28 +0000 |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 6.0.1 |
| Model | LGE LG-F510K |
| Motherboard | msm8994 |
| Memory | 1.80 GB |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3335 revision 1 |
| Base Frequency | 1.56 GHz |
| Single-Core Score | 1372 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 949 | |
| Integer Score | 1527 | |
| Floating Point Score | 1085 | |
| Memory Score | 1560 | |
|
AES
|
949
732.5 MB/sec |
|
|
LZMA
|
1499
2.34 MB/sec |
|
|
JPEG
|
1630
13.1 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
1672
23.2 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
1215
1.25 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
1309
886.4 KTE/sec |
|
|
SQLite
|
1254
34.8 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
1330
6.04 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
1617
1.47 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
1521
47.5 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1459
38.8 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
2458
169.0 functions/sec |
|
|
Camera
|
1684
4.67 images/sec |
|
|
SGEMM
|
529
11.2 Gflops |
|
|
SFFT
|
1013
2.53 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
782
584.7 Kpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
889
129.9 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1471
4308.4 FPS |
|
|
HDR
|
1917
6.95 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1276
22.4 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1136
9.72 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
1370
400.2 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
1293
3.58 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
2455
176.3 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1196
6.39 GB/sec |
| Multi-Core Score | 2838 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2993 | |
| Integer Score | 4138 | |
| Floating Point Score | 1718 | |
| Memory Score | 1553 | |
|
AES
|
2993
2.25 GB/sec |
|
|
LZMA
|
5180
8.09 MB/sec |
|
|
JPEG
|
5908
47.5 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
5365
74.4 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3644
3.75 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4047
2.74 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3566
98.9 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3921
17.8 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
2551
2.31 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4023
125.7 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3875
103.0 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
5735
394.3 functions/sec |
|
|
Camera
|
3272
9.07 images/sec |
|
|
SGEMM
|
696
14.7 Gflops |
|
|
SFFT
|
1305
3.25 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
1365
1.02 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1663
243.0 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2821
8260.3 FPS |
|
|
HDR
|
3654
13.2 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1410
24.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2101
18.0 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
2078
607.1 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
1175
3.26 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
2574
168.2 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1240
6.62 GB/sec |