|
2967
Single-Core Score |
5591
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | monday |
| Upload Date | Tue, 28 Nov 2017 01:34:14 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK Computer INC. P8H61 |
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 665MHz |
| Northbridge | Intel Sandy Bridge 09 |
| Southbridge | Intel H61 B3 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 0405 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-2100 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 42 Stepping 7 |
| Base Frequency | 3.09 GHz |
| Maximum Frequency | 3.09 GHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 2967 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 145 | |
| Integer Score | 3105 | |
| Floating Point Score | 2645 | |
| Memory Score | 3841 | |
|
AES
|
145
112.2 MB/sec |
|
|
LZMA
|
3285
5.13 MB/sec |
|
|
JPEG
|
3198
25.7 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
2998
41.6 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2267
2.33 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3269
2.21 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2822
78.3 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2766
12.6 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
3589
3.25 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2890
90.3 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3027
80.4 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
4471
307.4 functions/sec |
|
|
Camera
|
3152
8.74 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1585
33.5 Gflops |
|
|
SFFT
|
2835
7.07 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
2426
1.81 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2418
353.1 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2917
8542.0 FPS |
|
|
HDR
|
3265
11.8 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2876
50.4 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3041
26.0 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
2895
845.7 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3084
8.55 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6396
67.7 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2874
15.3 GB/sec |
| Multi-Core Score | 5591 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 338 | |
| Integer Score | 6877 | |
| Floating Point Score | 5556 | |
| Memory Score | 4063 | |
|
AES
|
338
261.4 MB/sec |
|
|
LZMA
|
7720
12.1 MB/sec |
|
|
JPEG
|
8102
65.2 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
7002
97.1 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
5546
5.70 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
7398
5.01 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
6492
180.0 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
5970
27.1 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5477
4.96 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
6080
190.0 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6113
162.4 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
10620
730.2 functions/sec |
|
|
Camera
|
7433
20.6 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2533
53.6 Gflops |
|
|
SFFT
|
6078
15.2 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
5230
3.91 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5545
809.8 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7569
22158.3 FPS |
|
|
HDR
|
8074
29.3 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
5777
101.2 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6173
52.8 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
5190
1.52 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3462
9.59 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6057
71.5 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3200
17.1 GB/sec |