|
4509
Single-Core Score |
15022
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| Upload Date | Mon, 27 Nov 2017 20:26:46 +0000 |
| Views | 157 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise (64-bit) |
| Model | Dell Inc. OptiPlex 3050 |
| Motherboard | Dell Inc. 0JP3NX |
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1198MHz |
| Northbridge | Intel Kaby Lake 05 |
| Southbridge | Intel B250 00 |
| BIOS | Dell Inc. 1.4.4 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700T |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 2.89 GHz |
| Maximum Frequency | 3.79 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 4509 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4209 | |
| Integer Score | 4476 | |
| Floating Point Score | 4397 | |
| Memory Score | 4828 | |
|
AES
|
4209
3.17 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4257
6.65 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4117
33.1 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4286
59.4 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3795
3.90 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4325
2.93 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
4227
117.2 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4288
19.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5020
4.55 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4247
132.7 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4402
117.0 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
6852
471.1 functions/sec |
|
|
Camera
|
4510
12.5 images/sec |
|
|
SGEMM
|
4538
95.9 Gflops |
|
|
SFFT
|
4313
10.8 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4248
3.17 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4385
640.4 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4271
12505.5 FPS |
|
|
HDR
|
4547
16.5 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4405
77.2 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4749
40.6 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4149
1.21 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4702
13.0 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6043
71.6 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3961
21.2 GB/sec |
| Multi-Core Score | 15022 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 13356 | |
| Integer Score | 18365 | |
| Floating Point Score | 16755 | |
| Memory Score | 5316 | |
|
AES
|
13356
10.1 GB/sec |
|
|
LZMA
|
18650
29.1 MB/sec |
|
|
JPEG
|
19889
160.0 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
17309
240.0 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
17322
17.8 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
14717
9.96 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
18790
520.9 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
16296
74.0 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
18877
17.1 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
16991
530.9 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
14726
391.2 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
30218
2.08 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
20586
57.1 images/sec |
|
|
SGEMM
|
8736
184.7 Gflops |
|
|
SFFT
|
18888
47.1 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
19015
14.2 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
17063
2.49 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
22224
65058.8 FPS |
|
|
HDR
|
20134
73.0 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
16081
281.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
13942
119.3 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
19386
5.66 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
5702
15.8 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6009
72.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4386
23.4 GB/sec |