|
1653
Single-Core Score |
2639
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.0.1 Tryout for Windows x86 (32-bit) | |
| User | Fluxus |
| Upload Date | Fri, 23 Sep 2016 18:50:49 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 7 Home Premium (32-bit) |
| Model | BIOSTAR Group G31-M7 TE |
| Motherboard | BIOSTAR Group G31-M7 TE |
| Memory | 4.00 GB DDR2 SDRAM 399MHz |
| Northbridge | Intel P35/G33/G31 10 |
| Southbridge | Intel 82801GB (ICH7/R) A1 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 080014 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core 2 Duo E7400 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 23 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.80 GHz |
| Package | Socket 775 LGA |
| Codename | Wolfdale |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 1653 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 97 | |
| Integer Score | 2035 | |
| Floating Point Score | 1401 | |
| Memory Score | 1562 | |
|
AES
|
97
75.0 MB/sec |
|
|
LZMA
|
2405
3.76 MB/sec |
|
|
JPEG
|
2351
18.9 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
1594
22.1 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
1734
1.78 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
2632
1.78 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
1809
50.2 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
1796
8.16 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
2747
2.49 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
1905
59.5 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1742
46.3 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
1988
136.7 functions/sec |
|
|
Camera
|
2087
5.79 images/sec |
|
|
SGEMM
|
668
14.1 Gflops |
|
|
SFFT
|
826
2.06 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
1322
987.5 Kpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1325
193.6 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2117
6198.9 FPS |
|
|
HDR
|
2280
8.27 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1181
20.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1863
15.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
2029
592.9 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
924
2.56 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4515
10.4 Moperations/sec |
|
|
Memory Bandwidth
|
914
4.88 GB/sec |
| Multi-Core Score | 2639 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 188 | |
| Integer Score | 3687 | |
| Floating Point Score | 2320 | |
| Memory Score | 1373 | |
|
AES
|
188
145.3 MB/sec |
|
|
LZMA
|
4392
6.86 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4512
36.3 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
2899
40.2 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3389
3.48 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4276
2.89 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3629
100.6 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3418
15.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
4652
4.22 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3537
110.5 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2689
71.4 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
3624
249.2 functions/sec |
|
|
Camera
|
3813
10.6 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1224
25.9 Gflops |
|
|
SFFT
|
1699
4.24 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
2475
1.85 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2479
362.1 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3995
11695.1 FPS |
|
|
HDR
|
3608
13.1 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1834
32.1 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1603
13.7 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
3611
1.05 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
902
2.50 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
3497
8.08 Moperations/sec |
|
|
Memory Bandwidth
|
822
4.39 GB/sec |