|
3205
Single-Core Score |
22432
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.0 for Windows x86 (64-bit) | |
| User | serafino |
| Upload Date | Thu, 23 Nov 2017 02:37:39 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock EP2C602-4L/D16 |
| Memory | 127.97 GB DDR3 SDRAM 667MHz |
| Northbridge | Intel Sandy Bridge-E 07 |
| Southbridge | Intel C602 06 |
| BIOS | American Megatrends Inc. P1.80 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2680 |
| Topology | 2 Processors, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 45 Stepping 7 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Maximum Frequency | 3.50 GHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Sandy Bridge-EP/EX |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Single-Core Score | 3205 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2900 | |
| Integer Score | 3555 | |
| Floating Point Score | 3057 | |
| Memory Score | 2715 | |
|
AES
|
2900
2.18 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3817
5.96 MB/sec |
|
|
JPEG
|
3616
29.1 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3311
45.9 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2563
2.63 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4605
3.12 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3183
88.3 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3113
14.1 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
3758
3.41 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3226
100.8 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3415
90.7 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
5113
351.6 functions/sec |
|
|
Camera
|
3609
10.0 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1830
38.7 Gflops |
|
|
SFFT
|
3195
7.97 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
2721
2.03 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2731
398.8 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3288
9626.0 FPS |
|
|
HDR
|
3675
13.3 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
3253
57.0 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4182
35.8 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
3266
954.1 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2790
7.73 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5307
81.6 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1353
7.23 GB/sec |
| Multi-Core Score | 22432 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 19347 | |
| Integer Score | 26036 | |
| Floating Point Score | 28948 | |
| Memory Score | 5320 | |
|
AES
|
19347
14.6 GB/sec |
|
|
LZMA
|
51511
80.5 MB/sec |
|
|
JPEG
|
27953
224.9 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
22600
313.4 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
40272
41.4 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
11698
7.92 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
45580
1.26 Mrows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
21923
99.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
54221
49.1 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
11291
352.8 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6892
183.1 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
64705
4.45 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
23205
64.3 images/sec |
|
|
SGEMM
|
12624
266.8 Gflops |
|
|
SFFT
|
48978
122.1 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
41931
31.3 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13822
2.02 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
42609
124732.6 FPS |
|
|
HDR
|
25198
91.3 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
24506
429.3 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
29677
253.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
51027
14.9 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
6330
17.5 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5030
86.1 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4731
25.3 GB/sec |