|
3905
Single-Core Score |
7357
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | denisalvesf |
| Upload Date | Wed, 22 Nov 2017 20:44:37 +0000 |
| Views | 16 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. B150M-C/BR |
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1065MHz |
| Northbridge | Intel Kaby Lake 05 |
| Southbridge | Intel B150 31 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 3401 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Pentium G4560 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 3.49 GHz |
| Maximum Frequency | 3.49 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 3905 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4198 | |
| Integer Score | 4351 | |
| Floating Point Score | 3556 | |
| Memory Score | 3354 | |
|
AES
|
4198
3.16 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4005
6.26 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4122
33.2 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4146
57.5 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
4029
4.14 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3965
2.68 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
4383
121.5 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4120
18.7 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
4873
4.42 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4243
132.6 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4025
106.9 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
6557
450.9 functions/sec |
|
|
Camera
|
4276
11.9 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1257
26.6 Gflops |
|
|
SFFT
|
3535
8.81 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4078
3.05 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4220
616.3 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3946
11553.1 FPS |
|
|
HDR
|
4340
15.7 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4286
75.1 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4001
34.2 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4049
1.18 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2947
8.17 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6265
69.1 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2044
10.9 GB/sec |
| Multi-Core Score | 7357 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6509 | |
| Integer Score | 9057 | |
| Floating Point Score | 7613 | |
| Memory Score | 3361 | |
|
AES
|
6509
4.90 GB/sec |
|
|
LZMA
|
9243
14.4 MB/sec |
|
|
JPEG
|
10008
80.5 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
8826
122.4 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
8596
8.83 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
7452
5.04 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
9518
263.9 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
8375
38.0 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
6835
6.19 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
8985
280.8 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7386
196.2 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
15902
1.09 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
10141
28.1 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2271
48.0 Gflops |
|
|
SFFT
|
7453
18.6 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
9334
6.97 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9373
1.37 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10506
30756.0 FPS |
|
|
HDR
|
10337
37.5 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
8999
157.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6317
54.1 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
9401
2.75 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3009
8.34 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5772
75.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2187
11.7 GB/sec |