|
4053
Single-Core Score |
7327
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | blackd3vyl |
| Upload Date | Tue, 21 Nov 2017 06:25:39 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 10150 |
| Motherboard | LENOVO INVALID |
| Memory | 12.00 GB DDR3 SDRAM 799MHz |
| Northbridge | Intel Haswell 06 |
| Southbridge | Intel H81 C2 |
| BIOS | LENOVO INKT32AUS |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-4570T |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 60 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.89 GHz |
| Maximum Frequency | 3.59 GHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 4053 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3853 | |
| Integer Score | 4259 | |
| Floating Point Score | 3778 | |
| Memory Score | 4053 | |
|
AES
|
3853
2.90 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4232
6.61 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4169
33.6 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4044
56.1 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3809
3.92 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3875
2.62 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
4150
115.1 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4025
18.3 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
4697
4.26 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3930
122.8 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3929
104.4 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
6571
451.8 functions/sec |
|
|
Camera
|
4253
11.8 images/sec |
|
|
SGEMM
|
3256
68.8 Gflops |
|
|
SFFT
|
3703
9.23 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
3621
2.70 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3630
530.2 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4042
11833.0 FPS |
|
|
HDR
|
4290
15.6 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
3727
65.3 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4018
34.4 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
3816
1.11 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3870
10.7 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5665
76.4 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3038
16.2 GB/sec |
| Multi-Core Score | 7327 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7412 | |
| Integer Score | 8433 | |
| Floating Point Score | 7698 | |
| Memory Score | 4261 | |
|
AES
|
7412
5.58 GB/sec |
|
|
LZMA
|
8978
14.0 MB/sec |
|
|
JPEG
|
9316
75.0 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
8575
118.9 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
6901
7.09 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
8332
5.64 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
7580
210.1 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
7063
32.1 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
8192
7.42 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
7707
240.8 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7435
197.5 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
13683
940.8 functions/sec |
|
|
Camera
|
9128
25.3 images/sec |
|
|
SGEMM
|
6101
129.0 Gflops |
|
|
SFFT
|
7584
18.9 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
7191
5.37 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7238
1.06 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9450
27663.6 FPS |
|
|
HDR
|
9669
35.1 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
7340
128.6 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7251
62.0 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
8112
2.37 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4545
12.6 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5641
76.7 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3018
16.1 GB/sec |