|
4633
Single-Core Score |
13170
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.1.1 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | AjrAlves2015 |
| Upload Date | Sun, 27 Aug 2017 17:52:42 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Insider Preview (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. P8Z77-V LX |
| Memory | 8.00 GB |
| BIOS | American Megatrends Inc. 2501 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-2500K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 42 Stepping 7 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 4633 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3870 | |
| Integer Score | 4750 | |
| Floating Point Score | 4071 | |
| Memory Score | 5402 | |
|
AES
|
3870
2.92 GB/sec |
|
|
LZMA
|
5306
8.29 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4878
39.3 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4514
62.6 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3368
3.46 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
5084
3.44 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
4155
115.2 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4356
19.8 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5392
4.89 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4307
134.6 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4693
124.7 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
6910
475.1 functions/sec |
|
|
Camera
|
4842
13.4 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2411
51.0 Gflops |
|
|
SFFT
|
4310
10.7 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
3678
2.75 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3666
535.4 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4364
12775.6 FPS |
|
|
HDR
|
4890
17.7 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4447
77.9 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5362
45.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4310
1.26 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4528
12.5 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
8575
50.5 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4061
21.7 GB/sec |
| Multi-Core Score | 13170 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 12991 | |
| Integer Score | 15825 | |
| Floating Point Score | 14022 | |
| Memory Score | 5964 | |
|
AES
|
12991
9.78 GB/sec |
|
|
LZMA
|
17087
26.7 MB/sec |
|
|
JPEG
|
17381
139.9 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
14643
203.1 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
12185
12.5 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
13029
8.82 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
15473
429.0 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
15232
69.2 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
18153
16.4 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
14754
461.0 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
13198
350.6 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
24565
1.69 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
17465
48.4 images/sec |
|
|
SGEMM
|
8551
180.8 Gflops |
|
|
SFFT
|
15968
39.8 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
13602
10.2 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12871
1.88 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16290
47686.7 FPS |
|
|
HDR
|
16779
60.8 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
15682
274.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
12312
105.3 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
16616
4.85 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
5314
14.7 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
8188
52.9 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4877
26.0 GB/sec |