|
4610
Single-Core Score |
13143
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.1.1 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | AjrAlves2015 |
| Upload Date | Sun, 27 Aug 2017 17:45:01 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Insider Preview (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. P8Z77-V LX |
| Memory | 8.00 GB |
| BIOS | American Megatrends Inc. 2501 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-2500K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 42 Stepping 7 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 4610 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3819 | |
| Integer Score | 4707 | |
| Floating Point Score | 4062 | |
| Memory Score | 5412 | |
|
AES
|
3819
2.88 GB/sec |
|
|
LZMA
|
5312
8.30 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4736
38.1 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4457
61.8 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3368
3.46 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
5083
3.44 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
4038
112.0 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4300
19.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5419
4.91 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4229
132.2 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4622
122.8 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
6931
476.6 functions/sec |
|
|
Camera
|
4844
13.4 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2405
50.8 Gflops |
|
|
SFFT
|
4209
10.5 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
3670
2.74 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3680
537.4 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4390
12852.8 FPS |
|
|
HDR
|
4874
17.7 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4382
76.8 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5299
45.3 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4441
1.30 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4538
12.6 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
8687
49.8 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4023
21.5 GB/sec |
| Multi-Core Score | 13143 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 13520 | |
| Integer Score | 15767 | |
| Floating Point Score | 13906 | |
| Memory Score | 6002 | |
|
AES
|
13520
10.2 GB/sec |
|
|
LZMA
|
17192
26.9 MB/sec |
|
|
JPEG
|
17410
140.1 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
14700
203.8 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
12101
12.4 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
13294
9.00 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
15499
429.7 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
14760
67.0 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
18271
16.6 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
14403
450.0 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
13150
349.4 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
24708
1.70 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
17055
47.3 images/sec |
|
|
SGEMM
|
8502
179.7 Gflops |
|
|
SFFT
|
15816
39.4 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
13592
10.2 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12843
1.88 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16316
47763.0 FPS |
|
|
HDR
|
16753
60.7 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
15063
263.9 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
12376
105.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
16263
4.75 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
5357
14.8 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
8271
52.3 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4882
26.1 GB/sec |