|
4445
Single-Core Score |
13058
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.1.1 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | donzi85 |
| Upload Date | Sat, 26 Aug 2017 06:38:45 +0000 |
| Views | 53 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK Computer INC. P8Z68-V PRO GEN3 |
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 667MHz |
| Northbridge | Intel Sandy Bridge 09 |
| Southbridge | Intel Z68 B3 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 3802 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-2500K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 42 Stepping 7 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 4445 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3988 | |
| Integer Score | 4775 | |
| Floating Point Score | 4147 | |
| Memory Score | 4261 | |
|
AES
|
3988
3.00 GB/sec |
|
|
LZMA
|
5424
8.47 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4965
40.0 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4582
63.5 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3432
3.53 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4836
3.27 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
4348
120.6 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4389
19.9 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5610
5.08 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4460
139.4 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4599
122.2 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
7143
491.2 functions/sec |
|
|
Camera
|
4384
12.2 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2476
52.3 Gflops |
|
|
SFFT
|
4350
10.8 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
3785
2.83 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3766
550.0 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4521
13235.2 FPS |
|
|
HDR
|
4986
18.1 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4459
78.1 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5211
44.6 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4516
1.32 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3425
9.49 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
7333
59.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3081
16.5 GB/sec |
| Multi-Core Score | 13058 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 9075 | |
| Integer Score | 16133 | |
| Floating Point Score | 14845 | |
| Memory Score | 4452 | |
|
AES
|
9075
6.83 GB/sec |
|
|
LZMA
|
18552
29.0 MB/sec |
|
|
JPEG
|
18855
151.7 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
14286
198.1 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
13534
13.9 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
11278
7.63 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
16779
465.2 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
15941
72.4 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
19110
17.3 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
15169
474.0 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
11693
310.6 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
26565
1.83 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
16929
46.9 images/sec |
|
|
SGEMM
|
9038
191.0 Gflops |
|
|
SFFT
|
17596
43.9 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
14935
11.2 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
14110
2.06 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
17792
52085.4 FPS |
|
|
HDR
|
17000
61.6 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
16895
296.0 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
11463
98.1 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
17840
5.21 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3714
10.3 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
7122
60.8 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3338
17.8 GB/sec |