|
4259
Single-Core Score |
12714
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.1.1 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | highcontrast |
| Upload Date | Sat, 26 Aug 2017 03:11:05 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 7 Ultimate (64-bit) |
| Model | INTEL_ BGP6710J |
| Motherboard | Intel Corporation DP67BG |
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 666MHz |
| Northbridge | Intel Sandy Bridge 09 |
| Southbridge | Intel P67 B3 |
| BIOS | Intel Corp. BGP6710J.86A.1900.2011.0210.1012 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-2500K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 42 Stepping 7 |
| Base Frequency | 3.29 GHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 4259 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3732 | |
| Integer Score | 4622 | |
| Floating Point Score | 3906 | |
| Memory Score | 4103 | |
|
AES
|
3732
2.81 GB/sec |
|
|
LZMA
|
5141
8.03 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4680
37.7 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4314
59.8 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3253
3.34 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4739
3.21 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
4177
115.8 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4269
19.4 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5206
4.72 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4204
131.4 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4659
123.8 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
6979
479.8 functions/sec |
|
|
Camera
|
4687
13.0 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2322
49.1 Gflops |
|
|
SFFT
|
4026
10.0 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
3533
2.64 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3525
514.8 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4212
12332.3 FPS |
|
|
HDR
|
4701
17.0 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4193
73.5 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5123
43.8 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4276
1.25 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3356
9.30 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6713
64.5 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3067
16.4 GB/sec |
| Multi-Core Score | 12714 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 9115 | |
| Integer Score | 15983 | |
| Floating Point Score | 14038 | |
| Memory Score | 4271 | |
|
AES
|
9115
6.86 GB/sec |
|
|
LZMA
|
17263
27.0 MB/sec |
|
|
JPEG
|
18072
145.4 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
14212
197.1 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
12596
12.9 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
11844
8.01 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
16405
454.8 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
15667
71.1 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
18677
16.9 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
15086
471.4 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12911
343.0 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
26127
1.80 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
17204
47.7 images/sec |
|
|
SGEMM
|
8553
180.8 Gflops |
|
|
SFFT
|
16350
40.8 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
14064
10.5 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13277
1.94 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16645
48727.8 FPS |
|
|
HDR
|
16382
59.4 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
16068
281.5 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
10836
92.7 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
17079
4.99 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3739
10.4 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6415
67.5 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3249
17.4 GB/sec |