|
4239
Single-Core Score |
12431
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.1.1 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | donzi85 |
| Upload Date | Fri, 25 Aug 2017 08:29:04 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK Computer INC. P8Z68-V PRO GEN3 |
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 667MHz |
| Northbridge | Intel Sandy Bridge 09 |
| Southbridge | Intel Z68 B3 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 3802 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-2500K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 42 Stepping 7 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 4239 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3752 | |
| Integer Score | 4488 | |
| Floating Point Score | 3931 | |
| Memory Score | 4263 | |
|
AES
|
3752
2.83 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4939
7.71 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4575
36.8 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4349
60.3 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3262
3.35 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4728
3.20 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
4017
111.4 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4097
18.6 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5212
4.72 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4164
130.1 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4456
118.4 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
6695
460.3 functions/sec |
|
|
Camera
|
4141
11.5 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2324
49.1 Gflops |
|
|
SFFT
|
4149
10.3 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
3544
2.65 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3528
515.3 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4249
12439.3 FPS |
|
|
HDR
|
4664
16.9 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4257
74.6 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5122
43.8 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4308
1.26 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3432
9.51 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
7311
59.2 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3089
16.5 GB/sec |
| Multi-Core Score | 12431 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 9240 | |
| Integer Score | 15398 | |
| Floating Point Score | 13835 | |
| Memory Score | 4448 | |
|
AES
|
9240
6.96 GB/sec |
|
|
LZMA
|
17246
26.9 MB/sec |
|
|
JPEG
|
17107
137.6 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
13884
192.5 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
12474
12.8 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
11706
7.92 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
15754
436.8 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
15211
69.1 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
18592
16.8 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
14492
452.8 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
11557
307.0 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
25012
1.72 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
15918
44.1 images/sec |
|
|
SGEMM
|
8581
181.4 Gflops |
|
|
SFFT
|
14639
36.5 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
14102
10.5 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13068
1.91 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16653
48751.9 FPS |
|
|
HDR
|
16396
59.4 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
15529
272.0 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
11240
96.2 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
16835
4.92 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3708
10.3 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
7106
60.9 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3342
17.8 GB/sec |