|
1106
Single-Core Score |
1851
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.1.1 Tryout for Windows x86 (32-bit) | |
| User | sunilshetty |
| Upload Date | Thu, 24 Aug 2017 10:38:16 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 7 Ultimate (32-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | To be filled by O.E.M. To be filled by O.E.M. |
| Memory | 1016 MB DDR2 SDRAM 332MHz |
| Northbridge | Intel P35/G33/G31 10 |
| Southbridge | Intel 82801GB (ICH7/R) A1 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 080014 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core 2 Duo E6300 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 15 Stepping 6 |
| Base Frequency | 1.86 GHz |
| Package | Socket 775 LGA |
| Codename | Conroe |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 1106 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 64 | |
| Integer Score | 1389 | |
| Floating Point Score | 840 | |
| Memory Score | 1129 | |
|
AES
|
64
49.6 MB/sec |
|
|
LZMA
|
1607
2.51 MB/sec |
|
|
JPEG
|
1549
12.5 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
1061
14.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
1160
1.19 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
1774
1.20 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
1208
33.5 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
1181
5.36 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
1622
1.47 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
1264
39.5 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1081
28.7 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
2153
148.1 functions/sec |
|
|
Camera
|
1397
3.88 images/sec |
|
|
SGEMM
|
344
7.29 Gflops |
|
|
SFFT
|
544
1.36 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
521
389.5 Kpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
741
108.3 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1359
3980.3 FPS |
|
|
HDR
|
1452
5.26 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
791
13.9 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1375
11.8 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
1344
392.7 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
621
1.72 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4083
106.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
568
3.03 GB/sec |
| Multi-Core Score | 1851 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 128 | |
| Integer Score | 2589 | |
| Floating Point Score | 1546 | |
| Memory Score | 1081 | |
|
AES
|
128
99.2 MB/sec |
|
|
LZMA
|
3041
4.75 MB/sec |
|
|
JPEG
|
3099
24.9 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
1952
27.1 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2285
2.35 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
2839
1.92 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2438
67.6 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2179
9.90 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
3110
2.82 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2269
70.9 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1800
47.8 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
4119
283.3 functions/sec |
|
|
Camera
|
2737
7.59 images/sec |
|
|
SGEMM
|
654
13.8 Gflops |
|
|
SFFT
|
1079
2.69 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
1031
770.1 Kpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1407
205.5 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2697
7895.6 FPS |
|
|
HDR
|
2592
9.40 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1455
25.5 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1817
15.6 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
2682
783.5 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
587
1.63 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
3808
113.7 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
566
3.03 GB/sec |