|
1782
Single-Core Score |
3015
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.1.1 Tryout for Linux x86 (64-bit) | |
| User | adami |
| Upload Date | Wed, 23 Aug 2017 10:37:23 +0000 |
| Views | 8 |
| Notes | Hyper-V 2GB RAM 2 Core |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Linux 3.10.0-514.el7.x86_64 x86_64 |
| Model | innotek GmbH VirtualBox |
| Motherboard | Oracle Corporation VirtualBox |
| Memory | 1.80 GB |
| BIOS | innotek GmbH VirtualBox |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core 2 Duo E8135 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 23 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.65 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 2 |
| Single-Core Score | 1782 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 123 | |
| Integer Score | 2205 | |
| Floating Point Score | 1469 | |
| Memory Score | 1717 | |
|
AES
|
123
95.5 MB/sec |
|
|
LZMA
|
2526
3.95 MB/sec |
|
|
JPEG
|
2497
20.1 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
1999
27.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
1826
1.88 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
2521
1.71 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2022
56.1 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
1901
8.63 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
1748
1.58 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2032
63.5 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2208
58.7 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
4064
279.4 functions/sec |
|
|
Camera
|
1858
5.15 images/sec |
|
|
SGEMM
|
661
14.0 Gflops |
|
|
SFFT
|
945
2.36 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
1152
860.8 Kpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1440
210.4 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2058
6027.0 FPS |
|
|
HDR
|
2281
8.27 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1140
20.0 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2730
23.4 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
2106
615.4 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
1201
3.33 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4559
95.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
925
4.94 GB/sec |
| Multi-Core Score | 3015 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 247 | |
| Integer Score | 4146 | |
| Floating Point Score | 2672 | |
| Memory Score | 1674 | |
|
AES
|
247
190.7 MB/sec |
|
|
LZMA
|
4865
7.60 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4978
40.1 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3674
50.9 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3608
3.71 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4056
2.74 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3909
108.4 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3735
17.0 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
3368
3.05 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4013
125.4 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3635
96.6 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
7524
517.4 functions/sec |
|
|
Camera
|
3681
10.2 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1256
26.6 Gflops |
|
|
SFFT
|
1815
4.53 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
2283
1.71 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2615
382.0 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4034
11810.6 FPS |
|
|
HDR
|
3785
13.7 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2070
36.3 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3840
32.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4217
1.23 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
1212
3.36 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4422
97.9 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
876
4.68 GB/sec |