|
1521
Single-Core Score |
2286
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.1.1 Tryout for Linux x86 (64-bit) | |
| User | adami |
| Upload Date | Wed, 23 Aug 2017 10:23:46 +0000 |
| Views | 7 |
| Notes | KVM 2GB 2 Core |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Linux 3.10.0-514.el7.x86_64 x86_64 |
| Model | innotek GmbH VirtualBox |
| Motherboard | Oracle Corporation VirtualBox |
| Memory | 1.80 GB |
| BIOS | innotek GmbH VirtualBox |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core 2 Duo E8135 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 23 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.65 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 2 |
| Single-Core Score | 1521 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 111 | |
| Integer Score | 1903 | |
| Floating Point Score | 1304 | |
| Memory Score | 1336 | |
|
AES
|
111
85.9 MB/sec |
|
|
LZMA
|
2037
3.18 MB/sec |
|
|
JPEG
|
2269
18.3 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
1729
24.0 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
1624
1.67 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
2052
1.39 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
1674
46.4 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
1683
7.64 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
1376
1.25 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
1821
56.9 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1997
53.1 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
3527
242.6 functions/sec |
|
|
Camera
|
1711
4.74 images/sec |
|
|
SGEMM
|
602
12.7 Gflops |
|
|
SFFT
|
853
2.13 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
1021
762.6 Kpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1286
187.9 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1879
5502.7 FPS |
|
|
HDR
|
2103
7.62 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1010
17.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2224
19.0 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
1831
535.1 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
944
2.62 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
3931
110.1 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
644
3.44 GB/sec |
| Multi-Core Score | 2286 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 170 | |
| Integer Score | 2733 | |
| Floating Point Score | 2388 | |
| Memory Score | 1657 | |
|
AES
|
170
131.2 MB/sec |
|
|
LZMA
|
2961
4.62 MB/sec |
|
|
JPEG
|
3151
25.4 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
2506
34.8 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2389
2.46 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
2803
1.90 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2615
72.5 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2753
12.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
1968
1.78 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2432
76.0 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2481
65.9 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
5154
354.4 functions/sec |
|
|
Camera
|
2522
7.00 images/sec |
|
|
SGEMM
|
879
18.6 Gflops |
|
|
SFFT
|
1258
3.14 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
2056
1.54 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2580
376.9 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3682
10779.3 FPS |
|
|
HDR
|
3838
13.9 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1968
34.5 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3943
33.7 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
3936
1.15 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
1216
3.37 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4265
101.5 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
878
4.69 GB/sec |