|
5801
Single-Core Score |
31305
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.4.2 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | JP_MBP_PC |
| Upload Date | Mon, 20 Jul 2020 13:55:20 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS XI HERO |
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1072MHz |
| Northbridge | Intel Coffee Lake 0D |
| Southbridge | Intel Z390 10 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 1302 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-9900K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 13 |
| Base Frequency | 3.62 GHz |
| Maximum Frequency | 5.02 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Single-Core Score | 5801 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5631 | |
| Integer Score | 6104 | |
| Floating Point Score | 5771 | |
| Memory Score | 5204 | |
|
AES
|
5631
4.24 GB/sec |
|
|
LZMA
|
5654
8.83 MB/sec |
|
|
JPEG
|
5778
46.5 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
5245
72.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
5933
6.10 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
6535
4.42 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
5910
163.9 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
5832
26.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
6465
5.86 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
5806
181.4 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5801
154.1 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
8936
614.4 functions/sec |
|
|
Camera
|
6010
16.7 images/sec |
|
|
SGEMM
|
5887
124.4 Gflops |
|
|
SFFT
|
5676
14.2 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
5503
4.11 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5671
828.1 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5624
16463.5 FPS |
|
|
HDR
|
5879
21.3 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
5979
104.8 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6411
54.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
5380
1.57 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
5208
14.4 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6808
63.6 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3977
21.2 GB/sec |
| Multi-Core Score | 31305 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 14697 | |
| Integer Score | 40378 | |
| Floating Point Score | 37684 | |
| Memory Score | 5474 | |
|
AES
|
14697
11.1 GB/sec |
|
|
LZMA
|
46287
72.3 MB/sec |
|
|
JPEG
|
54137
435.6 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
28998
402.1 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
44425
45.7 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
22502
15.2 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
47060
1.30 Mrows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
38524
174.9 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
32074
29.1 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
47040
1.47 Gpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
22810
606.0 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
78760
5.42 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
52633
145.9 images/sec |
|
|
SGEMM
|
21883
462.6 Gflops |
|
|
SFFT
|
47886
119.4 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
46935
35.1 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
41382
6.04 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
55334
161982.6 FPS |
|
|
HDR
|
39925
144.7 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
43878
768.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
18339
156.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
42360
12.4 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
6087
16.9 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6177
70.1 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4364
23.3 GB/sec |