|
4543
Single-Core Score |
8953
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.4.3 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | AOSP9Pie |
| Upload Date | Wed, 15 Jul 2020 12:55:41 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 81J7 |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Memory | 7.85 GB -1MHz |
| Northbridge | Intel ID3E35 0C |
| Southbridge | Intel Coffee Lake-U/Y PCH 11 |
| BIOS | LENOVO 9RCN24WW(V2.04) |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-8145U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 12 |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Maximum Frequency | 3.89 GHz |
| Package | Socket 1515 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 4543 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3840 | |
| Integer Score | 4945 | |
| Floating Point Score | 4658 | |
| Memory Score | 3641 | |
|
AES
|
3840
2.89 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4567
7.13 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4771
38.4 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4314
59.8 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
4944
5.08 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4523
3.06 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
4783
132.6 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4751
21.6 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5429
4.92 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4922
153.8 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4774
126.8 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
7169
492.9 functions/sec |
|
|
Camera
|
4906
13.6 images/sec |
|
|
SGEMM
|
4581
96.8 Gflops |
|
|
SFFT
|
4715
11.8 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4408
3.29 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4629
676.0 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4549
13317.4 FPS |
|
|
HDR
|
4863
17.6 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
5011
87.8 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4653
39.8 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4541
1.33 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3915
10.8 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
3116
138.9 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3959
21.1 GB/sec |
| Multi-Core Score | 8953 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8985 | |
| Integer Score | 10517 | |
| Floating Point Score | 9877 | |
| Memory Score | 4039 | |
|
AES
|
8985
6.77 GB/sec |
|
|
LZMA
|
9782
15.3 MB/sec |
|
|
JPEG
|
11174
89.9 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
9685
134.3 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
8897
9.14 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
10764
7.28 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
9682
268.4 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
8912
40.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
10213
9.25 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
10833
338.5 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
10433
277.2 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
16338
1.12 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
11109
30.8 images/sec |
|
|
SGEMM
|
7734
163.5 Gflops |
|
|
SFFT
|
9452
23.6 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
9983
7.46 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
10057
1.47 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11595
33945.0 FPS |
|
|
HDR
|
11999
43.5 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
10440
182.9 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8259
70.7 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
10165
2.97 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4687
13.0 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
3314
130.6 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4243
22.7 GB/sec |