|
5211
Single-Core Score |
19077
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.4.3 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | jms_ch |
| Upload Date | Tue, 07 Jul 2020 10:52:48 +0000 |
| Views | 26 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Professionnel (64-bit) |
| Model | HP HP ZBook Studio x360 G5 |
| Motherboard | HP 844F |
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1330MHz |
| Northbridge | Intel Coffee Lake 07 |
| Southbridge | Intel CM246 10 |
| BIOS | HP Q71 Ver. 01.11.03 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-8950HK |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Maximum Frequency | 4.79 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Single-Core Score | 5211 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5113 | |
| Integer Score | 5642 | |
| Floating Point Score | 5407 | |
| Memory Score | 3974 | |
|
AES
|
5113
3.85 GB/sec |
|
|
LZMA
|
5364
8.38 MB/sec |
|
|
JPEG
|
5323
42.8 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4747
65.8 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
5752
5.91 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
5861
3.97 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
5500
152.5 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
5410
24.6 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5672
5.14 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
5526
172.7 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5667
150.6 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
8296
570.5 functions/sec |
|
|
Camera
|
5200
14.4 images/sec |
|
|
SGEMM
|
5480
115.8 Gflops |
|
|
SFFT
|
5408
13.5 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
5079
3.79 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5533
808.0 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5362
15697.9 FPS |
|
|
HDR
|
5432
19.7 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
5151
90.3 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5886
50.4 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
5372
1.57 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4160
11.5 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4862
89.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3103
16.6 GB/sec |
| Multi-Core Score | 19077 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 9783 | |
| Integer Score | 24128 | |
| Floating Point Score | 23042 | |
| Memory Score | 4090 | |
|
AES
|
9783
7.37 GB/sec |
|
|
LZMA
|
29180
45.6 MB/sec |
|
|
JPEG
|
30554
245.8 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
17760
246.3 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
24924
25.6 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
14574
9.86 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
25788
714.9 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
21699
98.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
20778
18.8 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
29010
906.4 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
15776
419.1 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
44915
3.09 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
28320
78.5 images/sec |
|
|
SGEMM
|
15629
330.4 Gflops |
|
|
SFFT
|
25586
63.8 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
27364
20.4 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
25723
3.76 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
31386
91878.5 FPS |
|
|
HDR
|
24925
90.4 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
24291
425.5 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
11637
99.6 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
29427
8.60 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4280
11.9 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5070
85.4 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3155
16.8 GB/sec |