|
730
Single-Core Score |
1897
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.4.0 for Android AArch64 | |
| Upload Date | Tue, 07 Jul 2020 05:26:11 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 5.0.2 |
| Model | vivo vivo X6A |
| Motherboard | msm8916 |
| Memory | 3.53 GB |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | ARM Qualcomm |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3331 revision 4 |
| Base Frequency | 1.65 GHz |
| 单核结果 Score | 730 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 511 | |
| Integer Score | 752 | |
| Floating Point Score | 471 | |
| Memory Score | 1125 | |
|
AES
|
511
394.8 MB/sec |
|
|
LZMA
|
788
1.23 MB/sec |
|
|
JPEG
|
851
6.85 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
741
10.3 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
660
694.9 KB/sec |
|
|
Dijkstra
|
987
668.0 KTE/sec |
|
|
SQLite
|
611
17.0 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
666
3.02 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
426
386.4 KElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
771
24.1 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
684
18.2 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
1393
95.8 functions/sec |
|
|
Camera
|
805
2.23 images/sec |
|
|
SGEMM
|
157
3.32 Gflops |
|
|
SFFT
|
467
1.17 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
417
311.5 Kpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
463
67.6 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
727
2130.6 FPS |
|
|
HDR
|
821
2.98 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
475
8.33 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
500
4.28 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
575
168.1 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
675
1.87 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
3062
141.4 纳秒 |
|
|
Memory Bandwidth
|
690
3.69 GB/sec |
| 多核结果 Score | 1897 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2545 | |
| Integer Score | 1998 | |
| Floating Point Score | 2019 | |
| Memory Score | 1328 | |
|
AES
|
2545
1.92 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4176
6.52 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4343
35.0 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3960
54.9 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
1018
1.05 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3198
2.16 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
579
16.1 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
1380
6.27 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
837
758.7 KElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3459
108.1 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1898
50.4 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
1050
72.3 functions/sec |
|
|
Camera
|
3758
10.4 images/sec |
|
|
SGEMM
|
668
14.1 Gflops |
|
|
SFFT
|
2154
5.37 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
1676
1.25 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2091
305.5 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3402
9959.9 FPS |
|
|
HDR
|
3684
13.4 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1387
24.3 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2109
18.0 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
3023
883.0 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
971
2.69 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
2908
148.8 纳秒 |
|
|
Memory Bandwidth
|
830
4.44 GB/sec |