|
5132
Single-Core Score |
19972
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.4.2 Tryout for Linux x86 (64-bit) | |
| User | remy44 |
| Upload Date | Mon, 29 Jun 2020 19:27:27 +0000 |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Ubuntu 20.04 LTS 5.4.0-39-generic x86_64 |
| Model | LENOVO 20MFX001US |
| Motherboard | LENOVO 20MFX001US |
| Memory | 30.95 GB |
| BIOS | LENOVO N2EET48W (1.30 ) |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 4.10 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 5132 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4542 | |
| Integer Score | 5175 | |
| Floating Point Score | 5076 | |
| Memory Score | 5268 | |
|
AES
|
4542
3.42 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4350
6.79 MB/sec |
|
|
JPEG
|
5234
42.1 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4989
69.2 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
5695
5.85 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
5391
3.65 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
4663
129.3 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4285
19.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
4842
4.39 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4062
126.9 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5700
151.5 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
8662
595.6 functions/sec |
|
|
Camera
|
5464
15.2 images/sec |
|
|
SGEMM
|
4547
96.1 Gflops |
|
|
SFFT
|
5701
14.2 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4954
3.70 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4323
631.4 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5818
17032.5 FPS |
|
|
HDR
|
5484
19.9 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4987
87.4 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5420
46.4 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4675
1.37 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
5108
14.2 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6014
72.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4760
25.4 GB/sec |
| Multi-Core Score | 19972 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 16108 | |
| Integer Score | 24408 | |
| Floating Point Score | 23211 | |
| Memory Score | 6098 | |
|
AES
|
16108
12.1 GB/sec |
|
|
LZMA
|
23796
37.2 MB/sec |
|
|
JPEG
|
27607
222.1 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
24822
344.2 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
25064
25.8 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
26207
17.7 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
23190
642.9 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
23403
106.3 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
10244
9.28 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
17153
536.0 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
26792
711.8 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
51734
3.56 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
31587
87.6 images/sec |
|
|
SGEMM
|
17958
379.6 Gflops |
|
|
SFFT
|
20855
52.0 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
27168
20.3 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
20222
2.95 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
34342
100532.6 FPS |
|
|
HDR
|
28573
103.6 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
25327
443.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
15515
132.7 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
24655
7.20 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
6574
18.2 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6310
68.6 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
5468
29.2 GB/sec |