|
5237
Single-Core Score |
20040
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.4.2 Tryout for Linux x86 (64-bit) | |
| User | remy44 |
| Upload Date | Sat, 27 Jun 2020 20:50:24 +0000 |
| Views | 19 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Ubuntu 20.04 LTS 5.4.0-39-generic x86_64 |
| Model | LENOVO 20MFX001US |
| Motherboard | LENOVO 20MFX001US |
| Memory | 30.95 GB |
| BIOS | LENOVO N2EET48W (1.30 ) |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 4.10 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 5237 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4566 | |
| Integer Score | 5326 | |
| Floating Point Score | 5072 | |
| Memory Score | 5451 | |
|
AES
|
4566
3.44 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4148
6.48 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4920
39.6 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
5014
69.5 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
5252
5.40 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
6355
4.30 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
5026
139.4 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4762
21.6 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
4554
4.13 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4426
138.3 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6473
172.0 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
9048
622.1 functions/sec |
|
|
Camera
|
5408
15.0 images/sec |
|
|
SGEMM
|
4705
99.5 Gflops |
|
|
SFFT
|
5464
13.6 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4886
3.65 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4251
620.8 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5684
16641.1 FPS |
|
|
HDR
|
5678
20.6 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4965
87.0 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5391
46.1 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4822
1.41 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
5191
14.4 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6352
68.2 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4914
26.2 GB/sec |
| Multi-Core Score | 20040 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 16465 | |
| Integer Score | 24265 | |
| Floating Point Score | 23666 | |
| Memory Score | 5985 | |
|
AES
|
16465
12.4 GB/sec |
|
|
LZMA
|
24406
38.1 MB/sec |
|
|
JPEG
|
28163
226.6 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
24520
340.0 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
24956
25.6 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
24652
16.7 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
23544
652.7 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
21974
99.8 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
10579
9.59 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
21359
667.4 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
25587
679.8 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
46797
3.22 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
28721
79.6 images/sec |
|
|
SGEMM
|
17369
367.1 Gflops |
|
|
SFFT
|
27405
68.3 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
25054
18.7 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
22322
3.26 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
32101
93971.5 FPS |
|
|
HDR
|
28381
102.9 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
23181
406.1 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
15884
135.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
26085
7.62 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
6497
18.0 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6205
69.8 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
5319
28.4 GB/sec |