|
5171
Single-Core Score |
19665
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.4.2 Tryout for Linux x86 (64-bit) | |
| User | remy44 |
| Upload Date | Sat, 27 Jun 2020 15:30:52 +0000 |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Ubuntu 20.04 LTS 5.4.0-39-generic x86_64 |
| Model | LENOVO 20MFX001US |
| Motherboard | LENOVO 20MFX001US |
| Memory | 30.95 GB |
| BIOS | LENOVO N2EET48W (1.30 ) |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 4.10 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 5171 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4492 | |
| Integer Score | 5338 | |
| Floating Point Score | 5141 | |
| Memory Score | 5010 | |
|
AES
|
4492
3.38 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3944
6.16 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4768
38.4 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
5122
71.0 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
5562
5.72 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
6412
4.34 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
4951
137.3 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4720
21.4 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
4540
4.11 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4304
134.5 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6847
181.9 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
8905
612.3 functions/sec |
|
|
Camera
|
5604
15.5 images/sec |
|
|
SGEMM
|
4941
104.5 Gflops |
|
|
SFFT
|
5768
14.4 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4524
3.38 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4457
650.9 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5928
17354.9 FPS |
|
|
HDR
|
5710
20.7 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
5272
92.4 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5116
43.8 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4787
1.40 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
5125
14.2 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6256
69.2 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3923
20.9 GB/sec |
| Multi-Core Score | 19665 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 16849 | |
| Integer Score | 23734 | |
| Floating Point Score | 23127 | |
| Memory Score | 6023 | |
|
AES
|
16849
12.7 GB/sec |
|
|
LZMA
|
23774
37.1 MB/sec |
|
|
JPEG
|
27198
218.8 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
23703
328.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
23918
24.6 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
25568
17.3 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
23388
648.4 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
20823
94.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
10371
9.40 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
20914
653.5 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
25180
669.0 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
45835
3.15 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
27973
77.6 images/sec |
|
|
SGEMM
|
17590
371.8 Gflops |
|
|
SFFT
|
25543
63.7 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
24943
18.6 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
21414
3.13 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
30603
89587.2 FPS |
|
|
HDR
|
27910
101.2 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
22913
401.4 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
15845
135.6 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
25433
7.43 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
6540
18.1 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6216
69.6 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
5375
28.7 GB/sec |