|
4493
Single-Core Score |
23474
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.4.2 for Windows x86 (64-bit) | |
| User | andreacantatore62 |
| Upload Date | Thu, 25 Jun 2020 19:38:45 +0000 |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF B450M-PLUS GAMING |
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1180MHz |
| Northbridge | AMD Ryzen SOC 00 |
| Southbridge | AMD B450 51 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 2006 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 2700 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 8 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 4.07 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Single-Core Score | 4493 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6209 | |
| Integer Score | 4312 | |
| Floating Point Score | 4255 | |
| Memory Score | 4829 | |
|
AES
|
6209
4.68 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4271
6.67 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4599
37.0 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4326
60.0 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3256
3.35 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4833
3.27 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3670
101.7 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3685
16.7 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5270
4.78 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3462
108.2 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4458
118.4 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
6131
421.6 functions/sec |
|
|
Camera
|
4586
12.7 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2672
56.5 Gflops |
|
|
SFFT
|
3411
8.50 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4392
3.28 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4295
627.3 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4296
12577.4 FPS |
|
|
HDR
|
4854
17.6 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
5202
91.1 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5152
44.1 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4760
1.39 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
5010
13.9 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4717
91.8 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4768
25.5 GB/sec |
| Multi-Core Score | 23474 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 12850 | |
| Integer Score | 30382 | |
| Floating Point Score | 26879 | |
| Memory Score | 5482 | |
|
AES
|
12850
9.68 GB/sec |
|
|
LZMA
|
35102
54.8 MB/sec |
|
|
JPEG
|
40345
324.6 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
25868
358.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
30538
31.4 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
20259
13.7 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
29579
820.0 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
25745
116.9 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
28777
26.1 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
29708
928.3 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
22464
596.8 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
50128
3.45 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
37235
103.2 images/sec |
|
|
SGEMM
|
11400
241.0 Gflops |
|
|
SFFT
|
26217
65.4 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
38310
28.6 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
22653
3.31 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
36124
105749.9 FPS |
|
|
HDR
|
35089
127.2 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
35106
615.0 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
18015
154.1 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
35226
10.3 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
6707
18.6 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4554
95.1 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
5394
28.8 GB/sec |