|
4246
Single-Core Score |
15321
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.4.2 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | remy44 |
| Upload Date | Wed, 24 Jun 2020 21:48:47 +0000 |
| Views | 20 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 20MFX001US |
| Motherboard | LENOVO 20MFX001US |
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1198MHz |
| Northbridge | Intel Coffee Lake 07 |
| Southbridge | Intel CM246 10 |
| BIOS | LENOVO N2EET48W (1.30 ) |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Maximum Frequency | 4.09 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 4246 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3592 | |
| Integer Score | 4239 | |
| Floating Point Score | 4029 | |
| Memory Score | 4753 | |
|
AES
|
3592
2.71 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3403
5.32 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4227
34.0 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3682
51.1 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3862
3.97 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4614
3.12 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3956
109.7 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4021
18.3 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
4544
4.12 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4475
139.8 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4405
117.0 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
6279
431.7 functions/sec |
|
|
Camera
|
3989
11.1 images/sec |
|
|
SGEMM
|
3968
83.9 Gflops |
|
|
SFFT
|
3497
8.72 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4179
3.12 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3928
573.6 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4138
12115.3 FPS |
|
|
HDR
|
4385
15.9 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
3908
68.5 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4040
34.6 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4288
1.25 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4986
13.8 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4916
88.1 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4383
23.4 GB/sec |
| Multi-Core Score | 15321 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 15355 | |
| Integer Score | 18588 | |
| Floating Point Score | 16782 | |
| Memory Score | 5770 | |
|
AES
|
15355
11.6 GB/sec |
|
|
LZMA
|
19663
30.7 MB/sec |
|
|
JPEG
|
21219
170.7 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
17030
236.2 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
16058
16.5 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
19591
13.3 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
16790
465.5 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
15685
71.2 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
14281
12.9 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
20738
648.0 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
17153
455.7 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
28332
1.95 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
20092
55.7 images/sec |
|
|
SGEMM
|
12943
273.6 Gflops |
|
|
SFFT
|
15898
39.6 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
17573
13.1 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
16610
2.43 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
20602
60310.2 FPS |
|
|
HDR
|
21823
79.1 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
15245
267.1 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
14035
120.1 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
18281
5.34 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
6633
18.4 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5510
78.6 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
5258
28.1 GB/sec |