|
2231
Single-Core Score |
3648
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.4.2 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | aleks7900 |
| Upload Date | Tue, 23 Jun 2020 14:52:00 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 20150 |
| Motherboard | LENOVO Product Name |
| Memory | 4.00 GB DDR3 SDRAM 799MHz |
| Northbridge | Intel Ivy Bridge 09 |
| Southbridge | Intel HM76 04 |
| BIOS | LENOVO 5ECN42WW(V4.01) |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Pentium 2020M |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 58 Stepping 9 |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Maximum Frequency | 2.39 GHz |
| Package | Socket 988B rPGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 256 KB x 1 |
| L3 Cache | 2.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 2231 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 124 | |
| Integer Score | 2393 | |
| Floating Point Score | 1999 | |
| Memory Score | 2741 | |
|
AES
|
124
96.3 MB/sec |
|
|
LZMA
|
2355
3.68 MB/sec |
|
|
JPEG
|
2546
20.5 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
2270
31.5 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
1878
1.93 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
2545
1.72 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2127
59.0 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2237
10.2 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
2650
2.40 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2320
72.5 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2254
59.9 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
3293
226.4 functions/sec |
|
|
Camera
|
2507
6.95 images/sec |
|
|
SGEMM
|
806
17.0 Gflops |
|
|
SFFT
|
1918
4.78 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
2153
1.61 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2035
297.3 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2476
7249.4 FPS |
|
|
HDR
|
2695
9.77 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2323
40.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2165
18.5 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
2251
657.6 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2278
6.31 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5977
72.4 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1514
8.09 GB/sec |
| Multi-Core Score | 3648 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 240 | |
| Integer Score | 4346 | |
| Floating Point Score | 3730 | |
| Memory Score | 2805 | |
|
AES
|
240
185.1 MB/sec |
|
|
LZMA
|
4397
6.87 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4882
39.3 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4258
59.1 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3516
3.61 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4202
2.84 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
4077
113.0 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4309
19.6 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
3668
3.32 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4528
141.5 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3849
102.3 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
6130
421.5 functions/sec |
|
|
Camera
|
4887
13.6 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1502
31.8 Gflops |
|
|
SFFT
|
3754
9.36 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4128
3.08 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3722
543.6 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4691
13734.7 FPS |
|
|
HDR
|
5132
18.6 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4574
80.1 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3411
29.2 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4302
1.26 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2387
6.61 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5464
79.2 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1693
9.04 GB/sec |