|
1755
Single-Core Score |
4779
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.4.2 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | csgobot |
| Upload Date | Sun, 21 Jun 2020 22:29:57 +0000 |
| Views | 10 |
| Notes | 2.3Ghz |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro N (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. VivoBook_ASUSLaptop X510QA_X510QA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. X510QA |
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 932MHz |
| Northbridge | AMD K15 IMC 00 |
| Southbridge | AMD Carrizo FCH 11 |
| BIOS | American Megatrends Inc. X510QA.307 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD A12-9720P |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 21 Model 101 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.69 GHz |
| Maximum Frequency | 3.69 GHz |
| Package | Socket FP4 (968) |
| Codename | Bristol Ridge |
| L1 Instruction Cache | 96.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 2 |
| Single-Core Score | 1755 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1917 | |
| Integer Score | 1798 | |
| Floating Point Score | 1453 | |
| Memory Score | 2072 | |
|
AES
|
1917
1.44 GB/sec |
|
|
LZMA
|
1654
2.58 MB/sec |
|
|
JPEG
|
2108
17.0 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
1599
22.2 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
1686
1.73 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
2021
1.37 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
1703
47.2 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
1779
8.08 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
1253
1.14 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
1806
56.5 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1696
45.1 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
2479
170.5 functions/sec |
|
|
Camera
|
2092
5.80 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1269
26.8 Gflops |
|
|
SFFT
|
823
2.05 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
1444
1.08 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1449
211.7 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1680
4918.9 FPS |
|
|
HDR
|
2264
8.21 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1743
30.5 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1361
11.7 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
1465
427.9 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
1804
5.00 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
3454
125.3 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1429
7.63 GB/sec |
| Multi-Core Score | 4779 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4417 | |
| Integer Score | 5905 | |
| Floating Point Score | 4681 | |
| Memory Score | 2484 | |
|
AES
|
4417
3.33 GB/sec |
|
|
LZMA
|
6109
9.54 MB/sec |
|
|
JPEG
|
7798
62.7 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
5783
80.2 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
5835
6.00 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
5687
3.85 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
5591
155.0 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
5697
25.9 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
2892
2.62 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
6854
214.2 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5238
139.2 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
8027
551.9 functions/sec |
|
|
Camera
|
7412
20.6 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2596
54.9 Gflops |
|
|
SFFT
|
2836
7.07 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
5184
3.87 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4517
659.7 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5822
17043.4 FPS |
|
|
HDR
|
7866
28.5 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
5949
104.2 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4089
35.0 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
5626
1.64 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2252
6.24 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
3594
120.5 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1894
10.1 GB/sec |