|
2763
Single-Core Score |
25210
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.3.1 for Windows x86 (64-bit) | |
| User | peadweards |
| Upload Date | Sun, 21 Jun 2020 13:41:27 +0000 |
| Views | 31 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Apple Inc. MacPro5,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-F221BEC8 |
| Memory | 95.99 GB DDR3 SDRAM 665MHz |
| Northbridge | Intel 5520 13 |
| Southbridge | Intel 82801JR (ICH10R) 00 |
| BIOS | Apple Inc. 144.0.0.0.0 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon X5690 |
| Topology | 2 Processors, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 44 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.46 GHz |
| Maximum Frequency | 3.72 GHz |
| Package | Socket 1366 LGA |
| Codename | Westmere-EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Single-Core Score | 2763 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1774 | |
| Integer Score | 3282 | |
| Floating Point Score | 2477 | |
| Memory Score | 2274 | |
|
AES
|
1774
1.34 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3705
5.79 MB/sec |
|
|
JPEG
|
3426
27.6 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
2759
38.3 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2668
2.74 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3760
2.54 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2870
79.6 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2994
13.6 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
3160
2.86 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3229
100.9 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3183
84.6 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
4694
322.7 functions/sec |
|
|
Camera
|
3395
9.41 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1037
21.9 Gflops |
|
|
SFFT
|
2149
5.36 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
2161
1.61 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2272
331.8 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3028
8864.6 FPS |
|
|
HDR
|
3439
12.5 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2879
50.4 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3657
31.3 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
2928
855.3 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
1827
5.06 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6067
71.4 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1061
5.67 GB/sec |
| Multi-Core Score | 25210 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 14266 | |
| Integer Score | 35241 | |
| Floating Point Score | 26319 | |
| Memory Score | 3714 | |
|
AES
|
14266
10.7 GB/sec |
|
|
LZMA
|
49286
77.0 MB/sec |
|
|
JPEG
|
46669
375.5 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
29307
406.4 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
35861
36.9 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
26821
18.1 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
35515
984.6 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
31065
141.0 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
24902
22.6 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
34048
1.06 Gpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
24093
640.1 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
57335
3.94 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
43805
121.5 images/sec |
|
|
SGEMM
|
10216
215.9 Gflops |
|
|
SFFT
|
29330
73.1 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
28657
21.4 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
17673
2.58 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
41041
120143.7 FPS |
|
|
HDR
|
38520
139.6 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
28753
503.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
21674
185.4 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
40532
11.8 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4111
11.4 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4795
90.3 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2600
13.9 GB/sec |