|
6941
Single-Core Score |
31832
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.4.2 Tryout for Linux x86 (64-bit) | |
| User | struikrover |
| Upload Date | Sun, 14 Jun 2020 17:44:10 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Ubuntu 20.04 LTS 5.4.0-37-generic x86_64 |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX Z490-G GAMING |
| Memory | 15.54 GB |
| BIOS | American Megatrends Inc. 0607 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-10600K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 5 |
| Base Frequency | 5.00 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Single-Core Score | 6941 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5669 | |
| Integer Score | 7221 | |
| Floating Point Score | 6709 | |
| Memory Score | 6977 | |
|
AES
|
5669
4.27 GB/sec |
|
|
LZMA
|
5664
8.85 MB/sec |
|
|
JPEG
|
6734
54.2 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
6519
90.4 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
7298
7.50 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
8811
5.96 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
7150
198.2 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
6990
31.7 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5846
5.30 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
5850
182.8 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8615
228.9 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
12197
838.6 functions/sec |
|
|
Camera
|
7005
19.4 images/sec |
|
|
SGEMM
|
6432
136.0 Gflops |
|
|
SFFT
|
7027
17.5 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
6112
4.56 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5535
808.3 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7389
21631.6 FPS |
|
|
HDR
|
8455
30.7 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
6725
117.8 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7275
62.2 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
5895
1.72 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
6253
17.3 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
8660
50.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
6272
33.5 GB/sec |
| Multi-Core Score | 31832 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 17107 | |
| Integer Score | 39180 | |
| Floating Point Score | 39321 | |
| Memory Score | 7746 | |
|
AES
|
17107
12.9 GB/sec |
|
|
LZMA
|
38383
59.9 MB/sec |
|
|
JPEG
|
46299
372.5 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
35180
487.8 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
39191
40.3 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
29278
19.8 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
43802
1.21 Mrows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
40294
182.9 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
20229
18.3 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
39046
1.22 Gpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
33878
900.0 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
83681
5.75 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
46168
128.0 images/sec |
|
|
SGEMM
|
30625
647.3 Gflops |
|
|
SFFT
|
43745
109.1 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
41232
30.8 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
37234
5.44 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
54426
159326.8 FPS |
|
|
HDR
|
45261
164.1 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
40714
713.2 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
26907
230.2 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
40490
11.8 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
7931
22.0 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
8614
50.3 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
6803
36.3 GB/sec |