|
2487
Single-Core Score |
7667
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.4.2 for Android AArch64 | |
| User | Tuonela |
| Upload Date | Sat, 13 Jun 2020 03:48:44 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 10 |
| Model | Xiaomi Redmi Note 8 Pro |
| Motherboard | begonia |
| Memory | 7.34 GB |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6785V/CC |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 3 part 3339 revision 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Single-Core Score | 2487 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1174 | |
| Integer Score | 2668 | |
| Floating Point Score | 2337 | |
| Memory Score | 2633 | |
|
AES
|
1174
905.8 MB/sec |
|
|
LZMA
|
2112
3.30 MB/sec |
|
|
JPEG
|
2517
20.3 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
2697
37.4 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2319
2.38 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
2766
1.87 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2498
69.3 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2518
11.4 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
3049
2.76 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2468
77.1 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2442
64.9 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
4635
318.7 functions/sec |
|
|
Camera
|
2643
7.33 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1092
23.1 Gflops |
|
|
SFFT
|
1875
4.67 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
2488
1.86 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2414
352.5 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3270
9573.3 FPS |
|
|
HDR
|
3360
12.2 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
3187
55.8 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1909
16.3 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
2539
741.8 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2362
6.55 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
3127
138.4 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2474
13.2 GB/sec |
| Multi-Core Score | 7667 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5816 | |
| Integer Score | 9961 | |
| Floating Point Score | 7841 | |
| Memory Score | 2707 | |
|
AES
|
5816
4.38 GB/sec |
|
|
LZMA
|
9035
14.1 MB/sec |
|
|
JPEG
|
11688
94.0 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
10226
141.8 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
8960
9.21 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
8526
5.77 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
9506
263.5 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
11244
51.0 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5084
4.61 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
10508
328.3 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9750
259.0 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
17914
1.23 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
11606
32.2 images/sec |
|
|
SGEMM
|
3115
65.9 Gflops |
|
|
SFFT
|
7293
18.2 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
7894
5.90 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7966
1.16 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12741
37299.8 FPS |
|
|
HDR
|
13453
48.8 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
8738
153.1 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5469
46.8 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
9585
2.80 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2591
7.18 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
3133
138.2 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2444
13.1 GB/sec |