|
1140
Single-Core Score |
1882
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.4.2 Tryout for Windows x86 (32-bit) | |
| User | kracked_dude |
| Upload Date | Wed, 10 Jun 2020 05:37:31 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 8 Pro (32-bit) |
| Model | Sony Corporation 90 |
| Motherboard | Sony Corporation VAIO |
| Memory | 2.00 GB DDR2 SDRAM 333MHz |
| Northbridge | Intel PM965 C0 |
| Southbridge | Intel 82801HBM (ICH8-ME) B1 |
| BIOS | Phoenix Technologies LTD R0050J7 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core 2 Duo T7300 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 15 Stepping 10 |
| Base Frequency | 1.99 GHz |
| Maximum Frequency | 2.19 GHz |
| Package | Socket P (478) |
| Codename | Merom |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 1140 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 72 | |
| Integer Score | 1420 | |
| Floating Point Score | 814 | |
| Memory Score | 1268 | |
|
AES
|
72
55.9 MB/sec |
|
|
LZMA
|
1541
2.41 MB/sec |
|
|
JPEG
|
1632
13.1 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
1111
15.4 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
1227
1.26 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
2162
1.46 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
1286
35.7 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
1063
4.83 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
1548
1.40 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
1110
34.7 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1201
31.9 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
2177
149.7 functions/sec |
|
|
Camera
|
1480
4.11 images/sec |
|
|
SGEMM
|
360
7.63 Gflops |
|
|
SFFT
|
571
1.42 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
427
319.5 Kpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
765
111.8 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1350
3953.0 FPS |
|
|
HDR
|
1522
5.52 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
808
14.2 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1593
13.6 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
891
260.5 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
773
2.14 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4084
106.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
646
3.45 GB/sec |
| Multi-Core Score | 1882 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 130 | |
| Integer Score | 2559 | |
| Floating Point Score | 1529 | |
| Memory Score | 1329 | |
|
AES
|
130
100.9 MB/sec |
|
|
LZMA
|
3189
4.98 MB/sec |
|
|
JPEG
|
2863
23.0 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
2092
29.0 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2071
2.13 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3405
2.30 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2287
63.4 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
1609
7.31 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
3128
2.83 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2427
75.8 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1919
51.0 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
4170
286.7 functions/sec |
|
|
Camera
|
2625
7.28 images/sec |
|
|
SGEMM
|
660
14.0 Gflops |
|
|
SFFT
|
1128
2.81 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
1027
767.3 Kpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1433
209.3 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2344
6864.5 FPS |
|
|
HDR
|
2639
9.57 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1177
20.6 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2646
22.6 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
2172
634.6 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
842
2.33 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4276
101.2 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
652
3.48 GB/sec |