|
626
Single-Core Score |
619
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.4.2 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| Upload Date | Sun, 07 Jun 2020 13:28:11 +0000 |
| Views | 55 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | HP HP Laptop 15-ra0xx |
| Motherboard | HP 832C |
| Memory | 4.00 GB DDR3 SDRAM 1600MHz |
| Northbridge | Intel Braswell Host Bridge 35 |
| Southbridge | Intel Braswell LPC Bridge 35 |
| BIOS | Insyde F.65 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Celeron N3060 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 76 Stepping 4 |
| Base Frequency | 1.60 GHz |
| Maximum Frequency | 2.47 GHz |
| Package | Socket 1170 BGA |
| Codename | Braswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 24.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 626 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 273 | |
| Integer Score | 828 | |
| Floating Point Score | 514 | |
| Memory Score | 426 | |
|
AES
|
273
210.5 MB/sec |
|
|
LZMA
|
705
1.10 MB/sec |
|
|
JPEG
|
1038
8.36 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
712
9.88 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
579
610.0 KB/sec |
|
|
Dijkstra
|
769
520.4 KTE/sec |
|
|
SQLite
|
476
13.2 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
743
3.38 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
406
368.0 KElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
1301
40.7 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1130
30.0 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
1534
105.5 functions/sec |
|
|
Camera
|
1401
3.89 images/sec |
|
|
SGEMM
|
224
4.75 Gflops |
|
|
SFFT
|
682
1.70 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
508
379.9 Kpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
352
51.4 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
912
2672.6 FPS |
|
|
HDR
|
998
3.62 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
705
12.4 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
334
2.86 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
429
125.5 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
203
577.7 MB/sec |
|
|
Memory Latency
|
1076
402.2 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
354
1.89 GB/sec |
| Multi-Core Score | 619 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 219 | |
| Integer Score | 693 | |
| Floating Point Score | 636 | |
| Memory Score | 528 | |
|
AES
|
219
169.5 MB/sec |
|
|
LZMA
|
603
964.7 KB/sec |
|
|
JPEG
|
1026
8.26 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
575
7.98 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
579
609.7 KB/sec |
|
|
Dijkstra
|
1017
688.5 KTE/sec |
|
|
SQLite
|
443
12.3 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
933
4.24 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
522
473.7 KElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
678
21.2 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
652
17.3 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
635
43.7 functions/sec |
|
|
Camera
|
968
2.69 images/sec |
|
|
SGEMM
|
271
5.74 Gflops |
|
|
SFFT
|
600
1.50 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
420
314.0 Kpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
664
97.0 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
882
2583.3 FPS |
|
|
HDR
|
1226
4.45 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
751
13.2 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
685
5.86 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
679
198.3 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
395
1.09 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
836
517.6 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
447
2.39 GB/sec |