|
4478
Single-Core Score |
14623
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.4.2 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | RasDimday |
| Upload Date | Fri, 05 Jun 2020 06:38:37 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. STRIX B250F GAMING |
| Memory | 20.00 GB DDR4 SDRAM 1198MHz |
| Northbridge | Intel Kaby Lake 05 |
| Southbridge | Intel B250 00 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 1002 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700T |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 2.89 GHz |
| Maximum Frequency | 3.79 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 4478 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4342 | |
| Integer Score | 4690 | |
| Floating Point Score | 4501 | |
| Memory Score | 4000 | |
|
AES
|
4342
3.27 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4520
7.06 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4234
34.1 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4215
58.5 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
4781
4.91 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4732
3.20 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
4576
126.9 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4265
19.4 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
4829
4.38 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4653
145.4 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4489
119.3 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
7147
491.4 functions/sec |
|
|
Camera
|
4419
12.3 images/sec |
|
|
SGEMM
|
4240
89.6 Gflops |
|
|
SFFT
|
4636
11.6 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4356
3.25 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4494
656.3 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4445
13013.9 FPS |
|
|
HDR
|
4371
15.8 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4605
80.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5062
43.3 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4352
1.27 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3985
11.0 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5748
75.3 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2796
14.9 GB/sec |
| Multi-Core Score | 14623 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 9410 | |
| Integer Score | 18408 | |
| Floating Point Score | 16881 | |
| Memory Score | 4024 | |
|
AES
|
9410
7.09 GB/sec |
|
|
LZMA
|
19642
30.7 MB/sec |
|
|
JPEG
|
21411
172.3 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
14430
200.1 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
18124
18.6 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
13464
9.11 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
18810
521.5 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
16187
73.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
17296
15.7 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
20412
637.8 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
14270
379.1 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
31589
2.17 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
21100
58.5 images/sec |
|
|
SGEMM
|
11128
235.2 Gflops |
|
|
SFFT
|
18732
46.7 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
18728
14.0 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
17603
2.57 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
22044
64530.6 FPS |
|
|
HDR
|
19090
69.2 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
19516
341.9 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
10265
87.8 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
19216
5.61 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3995
11.1 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5588
77.5 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2920
15.6 GB/sec |