|
4509
Single-Core Score |
14540
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.4.2 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | RasDimday |
| Upload Date | Fri, 05 Jun 2020 06:35:13 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. STRIX B250F GAMING |
| Memory | 20.00 GB DDR4 SDRAM 1198MHz |
| Northbridge | Intel Kaby Lake 05 |
| Southbridge | Intel B250 00 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 1002 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700T |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 2.89 GHz |
| Maximum Frequency | 3.79 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 4509 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4191 | |
| Integer Score | 4747 | |
| Floating Point Score | 4510 | |
| Memory Score | 4054 | |
|
AES
|
4191
3.16 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4481
7.00 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4578
36.8 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4223
58.6 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
4786
4.92 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4245
2.87 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
4609
127.8 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4604
20.9 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5289
4.79 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4642
145.1 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4218
112.1 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
7120
489.6 functions/sec |
|
|
Camera
|
4755
13.2 images/sec |
|
|
SGEMM
|
4607
97.4 Gflops |
|
|
SFFT
|
4738
11.8 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4347
3.25 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4174
609.5 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4461
13059.0 FPS |
|
|
HDR
|
4695
17.0 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4592
80.5 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5019
42.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4038
1.18 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3903
10.8 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6204
69.8 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2752
14.7 GB/sec |
| Multi-Core Score | 14540 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 9304 | |
| Integer Score | 18235 | |
| Floating Point Score | 16818 | |
| Memory Score | 4116 | |
|
AES
|
9304
7.01 GB/sec |
|
|
LZMA
|
17965
28.1 MB/sec |
|
|
JPEG
|
21367
171.9 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
14944
207.2 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
18257
18.8 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
12994
8.79 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
18854
522.7 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
16638
75.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
17492
15.8 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
19967
623.9 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
13164
349.7 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
32180
2.21 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
21406
59.4 images/sec |
|
|
SGEMM
|
11995
253.6 Gflops |
|
|
SFFT
|
17657
44.0 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
18430
13.8 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
18828
2.75 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
22380
65515.8 FPS |
|
|
HDR
|
19243
69.8 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
18007
315.5 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
10297
88.1 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
18349
5.36 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4025
11.2 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5947
72.8 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2914
15.6 GB/sec |