|
3428
Single-Core Score |
5750
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.4.2 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | RasDimday |
| Upload Date | Thu, 04 Jun 2020 11:38:06 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. STRIX B250F GAMING |
| Memory | 20.00 GB DDR4 SDRAM 1064MHz |
| Northbridge | Intel Kaby Lake 06 |
| Southbridge | Intel B250 00 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 1002 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Celeron G3930 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 2.89 GHz |
| Maximum Frequency | 2.89 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 256 KB x 1 |
| L3 Cache | 2.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 3428 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3566 | |
| Integer Score | 3642 | |
| Floating Point Score | 2963 | |
| Memory Score | 3611 | |
|
AES
|
3566
2.69 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3163
4.94 MB/sec |
|
|
JPEG
|
3529
28.4 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3270
45.3 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3579
3.68 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3520
2.38 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3512
97.4 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3555
16.1 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
4027
3.65 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3663
114.5 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3368
89.5 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
5240
360.3 functions/sec |
|
|
Camera
|
3645
10.1 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1048
22.2 Gflops |
|
|
SFFT
|
3047
7.60 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
3377
2.52 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3426
500.4 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3440
10071.2 FPS |
|
|
HDR
|
3613
13.1 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
3532
61.9 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3160
27.0 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
3444
1.01 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3313
9.18 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5844
74.1 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2433
13.0 GB/sec |
| Multi-Core Score | 5750 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6671 | |
| Integer Score | 6683 | |
| Floating Point Score | 5603 | |
| Memory Score | 3641 | |
|
AES
|
6671
5.02 GB/sec |
|
|
LZMA
|
5566
8.69 MB/sec |
|
|
JPEG
|
6928
55.7 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
6287
87.2 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
6896
7.09 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
6077
4.11 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
6855
190.1 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
6902
31.3 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5627
5.10 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
7004
218.9 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5922
157.3 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
10008
688.1 functions/sec |
|
|
Camera
|
7073
19.6 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2076
43.9 Gflops |
|
|
SFFT
|
6087
15.2 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
6586
4.92 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6212
907.1 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6666
19514.9 FPS |
|
|
HDR
|
6982
25.3 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
6818
119.4 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4971
42.5 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
6679
1.95 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3338
9.25 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5525
78.4 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2618
14.0 GB/sec |