|
3305
Single-Core Score |
5575
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.4.2 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | RasDimday |
| Upload Date | Thu, 04 Jun 2020 10:59:40 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. STRIX B250F GAMING |
| Memory | 4.00 GB DDR4 SDRAM 1065MHz |
| Northbridge | Intel Kaby Lake 06 |
| Southbridge | Intel B250 00 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 1002 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Celeron G3930 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 2.89 GHz |
| Maximum Frequency | 2.89 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 256 KB x 1 |
| L3 Cache | 2.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 3305 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3558 | |
| Integer Score | 3611 | |
| Floating Point Score | 2938 | |
| Memory Score | 3103 | |
|
AES
|
3558
2.68 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3160
4.94 MB/sec |
|
|
JPEG
|
3532
28.4 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3230
44.8 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3619
3.72 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3426
2.32 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3508
97.3 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3550
16.1 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
3879
3.51 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3630
113.4 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3296
87.6 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
5227
359.4 functions/sec |
|
|
Camera
|
3646
10.1 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1045
22.1 Gflops |
|
|
SFFT
|
3047
7.60 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
3357
2.51 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3359
490.6 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3378
9889.6 FPS |
|
|
HDR
|
3591
13.0 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
3567
62.5 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3048
26.1 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
3447
1.01 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2833
7.85 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5590
77.5 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1888
10.1 GB/sec |
| Multi-Core Score | 5575 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6105 | |
| Integer Score | 6605 | |
| Floating Point Score | 5530 | |
| Memory Score | 3192 | |
|
AES
|
6105
4.60 GB/sec |
|
|
LZMA
|
5667
8.85 MB/sec |
|
|
JPEG
|
6964
56.0 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
6125
84.9 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
6844
7.03 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
5568
3.77 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
6849
189.9 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
6717
30.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5862
5.31 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
7060
220.6 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5668
150.6 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
9574
658.3 functions/sec |
|
|
Camera
|
7244
20.1 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2009
42.5 Gflops |
|
|
SFFT
|
6095
15.2 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
6249
4.67 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6072
886.7 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6775
19835.0 FPS |
|
|
HDR
|
6853
24.8 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
6991
122.5 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4776
40.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
6725
1.96 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2898
8.03 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5325
81.3 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2108
11.3 GB/sec |